Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 listopada 2022, 13:05

James Cameron zdradza plan na wypadek, gdyby Avatar: Istota wody nie porwał widzów

James Cameron nie uważa, że sukces filmu Avatar: Istota wody jest zagwarantowany. Reżyser jednak wie, co zrobić w wypadku porażki i zastanawia się, jaki wpływ na kino może mieć jego nowa produkcja.

Źrodło fot. Avatar: Istota wody; reż. James Cameron; 20th Century Fox; 2022
i

James Cameron ma swoim koncie liczne kasowe hity i dotychczas nie doznał porażającej porażki. Mogłoby się wydawać, że w związku z tym Avatar: Istota wody również ma zagwarantowany sukces. Reżyser jednak podchodzi do sprawy z dystansem, zdając sobie sprawę, iż obecnie mamy do czynienia z innymi czasami po pandemii i wybuchu popularności usług streamingowych (via Slash Film):

Rynek może powiedzieć nam w ciągu trzech miesięcy, że jesteśmy skończeni, przynajmniej częściowo, co znaczy [dla nas]: „Ok, zamknijmy naszą historię w trzech filmach, nie ciągnijmy tego w nieskończoność.”, jeśli to nie będzie dochodowe. Obecnie znajdujemy się w kompletnie innym świecie, nawet od tego, gdy pisałem scenariusz. To były dwa duże ciosy – pandemia oraz streaming. Z drugiej strony, może przypomnimy ludziom o co chodzi w chodzeniu do kina, ten film zdecydowanie to robi. Pozostaje tylko pytanie: ile osób tak naprawdę to obchodzi?

James Cameron wspomina o zamknięciu historii w trzech filmach, jeśli Avatar: Istota wody nie spełni oczekiwań. Co ciekawe, zdjęcia do czwartej części już trwają, czyli twórcy musieliby zamknąć aktualnie trwający projekt, co na pewno nie byłoby łatwą decyzją. Natomiast produkcja Avatara 3 zbliża się ku końcowi, ponieważ zdjęcia ruszyły jeszcze w 2017 roku, wraz z Istotą wody.

Przypomnijmy, że akcja Avatara: Istoty wody będzie się działa aż dziesięć lat po wydarzeniach z oryginalnego filmu z 2009 roku. Produkcja ma między innymi poruszyć kwestie dotyczące ochrony i dbania o środowisko, zwłaszcza oceanów. Premiera jest planowana na 16 grudnia 2022 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.