Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 listopada 2022, 13:01

autor: Weronika Morozewicz

James Cameron nazywa Avatara 2 „najgorszym interesem w historii”

James Cameron nieraz udowodnił, że potrafi tworzyć najbardziej kasowe filmy wszech czasów. Jednak reżyser przyznaje, że sukces sequela Avatara zależy od tego, czy produkcji uda się przekroczyć granicę dwóch mld dolarów przychodu.

Źrodło fot. Avatar: Istota wody, James Cameron, 20th Century Fox, 2022
i

Według James Camerona najnowsza odsłona Avatara musi zostać przynajmniej trzecim lub czwartym najbardziej dochodowym filmem w historii, aby zwróciły się koszty produkcji. Choć szacuje się, że budżet Istoty wody mieści się w granicach 250 milionów dolarów, w odpowiedzi na pytanie o konkretną sumę reżyser odpowiedział jedynie, że realizacja sequela okazała się „cholernie droga”.

Cameron poinformował nawet włodarzy Disneya i 20th Century Studios, że Avatar: Istota wody stanowi „najgorszy interes w historii kina”. Wytwórnia przeznaczyła znaczną sumę pieniędzy na scenografię oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii przy tworzeniu efektów specjalnych.

Disney+ kupisz tutaj

Przed Cameronem niełatwe zadanie sequel będzie musiał przekroczyć granicę 2 mld dolarów, aby osiągnąć zyski, co do tej pory udało się jedynie pięciu filmom. Do dziś na szczycie listy najbardziej kasowych filmów plasuje się Avatar z 2009 roku z kwotą 2,9 mld dolarów. Film zarobił 785 mln dolarów w kraju, co stawia go na czwartym miejscu w rankingu notowań amerykańskiego box office’u.

Drugie miejsce wśród najbardziej dochodowych produkcji zajmuje Avengers: Koniec gry Disneya z 2,7 mld dolarów. Na podium stoi również Titanic, czyli kolejna produkcja Camerona, która zrobiła 2,1 mld dolarów.

Istota wody tym samym musiałaby wyprzedzić Gwiezdne wojny: Część VII - Przebudzenie mocy (2,07 mld dolarów) lub Avengers: Wojna bez granic (2,05 mld dolarów) odpowiednio na czwartym i piątym miejscu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług których oferty prezentowane są powyżej.

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.