Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 stycznia 2022, 15:17

autor: Ignacy Kruk

Henry Cavill głównym powodem, dla którego Wiedźmina da się oglądać - twierdzą fani uniwersum

Fani wiedźmińskiego uniwersum są w dużej mierze zgodni co do tego, że bez Henry’ego Cavilla produkcja Netflixa straciłaby sporo ze swojego uroku. Wielu podkreśla również wyjątkową pasję aktora do materiału źródłowego, co nie jest typowe w tej branży.

Od premiery drugiego sezonu Wiedźmina każdy zainteresowany zdążył wyrobić sobie opinię na temat produkcji Netflixa. Ciężko mówić o konsensusie w tym przypadku. Wielu uważa, że serialowi bliżej do fanowskiej fikcji niż do adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego, a zmiany poczynione w drugim sezonie serii nie zostały dobrze uzasadnione. Z drugiej jednak strony, część fanów bawiła się przy serialu całkiem nieźle i nie przeszkadza im odstępstwo od materiału źródłowego.

Jedyny aspekt, który zdaje się łączyć społeczność, niezależnie od ogólnej opinii o serialu, jest Henry Cavill i jego przedstawienie postaci Geralta, które w oczach wielu sprawia, że pomimo wad, sceny z białowłosym wiedźminem ogląda się naprawdę dobrze. Jak pisze jeden z użytkowników Reddita w wątku związanym z uniwersum Wiedźmina:

Henry Cavill jest głównym powodem dla którego serial ogląda się tak dobrze. On po prostu kocha być Geraltem. Nie zrozumcie mnie źle, reszta obsady i zespół pracujący przy serialu są naprawdę niesamowici.

Mój szacunek do Henry’ego Cavilla znacznie wzrósł po obejrzeniu pierwszego sezonu. W każdej scenie, w której bierze udział, można zobaczyć jak wiele pracy wkłada w tę postać.

Oprócz tego, ze świecą można szukać głównego aktora w serialu, który byłby tak pełen pasji do materiału źródłowego, jak niektórzy z nas [fanów uniwersum Wiedźmina - dop. red.].

Inny użytkownik dodaje:

On [Henry Cavill - dop. red.] jest Geraltem. Jest stonowany, ponury, a jego charyzmę czuć za każdym razem, gdy pojawia się na ekranie, co sprawia, że przy serialu można się naprawdę dobrze bawić.

A jaka jest Wasza opinia? Czy Henry Cavill jest Waszym zdaniem tak istotną częścią produkcji Netflixa?

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.