Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 sierpnia 2022, 13:03

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Miały być filmy na HBO Max 45 dni po kinowej premierze, ale nie będzie

Jednym z wielu założeń platformy HBO Max były szybkie premiery kinowych hitów spod szyldu Warner Bros. na VOD. Niestety, widzowie, którzy żyli nadziejami na utrzymanie takiego rozwiązania, mocno się zawiodą, bowiem plan ten nie jest już aktualny.

Źródło: Unsplash/ Chase Yi.

W ostatnim czasie zamieszanie z Warner Bros. Discovery i HBO Max jest naprawdę duże. Można wręcz stwierdzić, że dzień bez sensacyjnych informacji związanych z tymi dwoma podmiotami jest dniem straconym. Dlatego też ich władze po raz kolejny zadbały o to, by być na ustach wielu.

Jak donosi portal Decider, szumnie zapowiadany plan na to, by produkcje Warner Bros. gościły na platformie HBO Max już 45 dni po premierze kinowej, jest nieaktualny. Zastąpić go ma nowa strategia, którą można określić mianem „to zależy”. Od teraz każde widowisko oceniane będzie indywidualnie pod kątem opłacalności. W konsekwencji tego niektóre tytuły w serwisie pojawią się wcześniej od pozostałych.

HBO Max kupisz tutaj

Poprzedni plan, który w kręgach Warner Bros. określano jako "Project Popcorn", był pomysłem byłego dyrektora generalnego Warner Media, Jasona Kilara. Ten wówczas mocno podpadł filmowcom i specjalistom z branży. Widzowie postrzegali jednak jego strategię jako błogosławieństwo, zwłaszcza że pandemia COVID-19 ciągnęła się w nieskończoność. Projekt również dla HBO Max okazał się niezbędnym atutem, który pozwolił na rozkręcenie początkującego serwisu po trudnym i opóźnionym starcie w 2020 roku.

Niestety, w kwietniu, doszło do fuzji Warner Media i Discovery Inc., która zakończyła rządy Kilara. Jego miejsce zajął David Zaslav ze swoją nową wizją na temat przyszłości firmy. W rezultacie filmy takie jak Batgirl czy sequel Scoob! zostały odwołane, a wiele oryginalnych produkcji HBO Max zniknęło z serwisu. Wspomniany Project Popcorn najwidoczniej również jest całkowicie zakończony.

Przypominamy także o tym, że platforma HBO Max od lata 2023 roku zacznie odchodzić w zapomnienie. Jej miejsce zajmie nowy serwis łączący ze sobą treści HBO Max i Discovery+ (więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj).

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.