Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 sierpnia 2022, 18:40

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Harry Potter z pomocą AI przeniósł się do cyberpunkowego świata

Jeden z fanów Harry'ego Pottera (i być może Łowcy Androidów), postanowił użyć programu opartego na sztucznej inteligencji do przeniesienia postaci znanych z książek J.K. Rowling do cyberpunkowego świata.

Po lewej, kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II/ po prawej kadr z filmu Blade Runner 2049.

Rozwój sztucznej inteligencji w XXI wieku przechodzi najśmielsze oczekiwania. Co prawda nie mam tu na myśli samoświadomych robotów żywcem wyjętych z filmów o Terminatorze (całe szczęście), ale zwyczajne programy komputerowe, które zaczynają nam towarzyszyć w życiu codziennym i co najważniejsze – znacznie je ułatwiać.

Ostatnim czasem świat oszalał na punkcie programów graficznych opartych na AI. Być może natknęliście się na artykuł jednego z naszych redakcyjnych kolegów, który w samych superlatywach wypowiadał się o Midjourney. Trudno zresztą mu się dziwić, bowiem wspomniany program potrafi wygenerować (i to z całkiem niezłym efektem) dowolną grafikę, o jaką go poprosimy.

Zastanawiacie się czasem jak wyglądałby świat Harry’ego Pottera, gdyby J.K. Rowling przeniosła akcję do rzeczywistości znanej nam m.in. z Łowcy Androidów? Dzięki pewnemu użytkownikowi portalu Reddit możemy się tego dowiedzieć. NodaShogun – bo takim nickiem posługuje się ów fan kultowych czarodziejów – wykorzystał program Midjourney do stworzenia bohaterów (i nie tylko) powieści w cyberpunkowej odsłonie. Jesteście ciekawi efektów? Poniżej udostępniamy tylko kilka wybranych grafik. Wszystkie możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Harry Potter z pomocą AI przeniósł się do cyberpunkowego świata - ilustracja #1
Źródło: Reddit/ @NodaShogun
Harry Potter z pomocą AI przeniósł się do cyberpunkowego świata - ilustracja #2
Źródło: Reddit/ @NodaShogun
Harry Potter z pomocą AI przeniósł się do cyberpunkowego świata - ilustracja #3
Źródło: Reddit/ @NodaShogun

Trzeba przyznać, że powyższe prace robią duże wrażenie. Wizja legendarnych postaci w cyberpunkowym świecie jest niezwykle intrygująca. A jakie jest Wasze zdanie o grafikach wygenerowanych przez program Midjourney? Chcielibyście zobaczyć Harry’ego Pottera w takiej odsłonie? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.