Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 listopada 2022, 10:49

Harry Potter mógł otrzymać sequel, ale J.K. Rowling zablokowała projekt

Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, miał w planach stworzenie sequela serii o Harrym Potterze. Ekranizacją sztuki teatralnej nie była jednak zainteresowana J.K. Rowling.

Źrodło fot. Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2; reż. David Yates; Warner Bros.; 2011
i

Warner Bros. Discovery ma w swoich rękach potężną markę, jaką jest uniwersum Harry’ego Pottera. Od czasu zakończenia filmowych adaptacji książek nie działo się w tym temacie dużo. Fani otrzymali trzy części Fantastycznych zwierząt, a teraz dowiadujemy się, że korporacja miała w planach jeszcze jeden projekt (via Puck).

Gdy sztuka Harry Potter i przeklęte dziecko była jeszcze dosyć nowa, Warner Bros. wyraziło zainteresowanie stworzeniem kinowej adaptacji w postaci dwóch filmów. Propozycja została jednak odrzucona przez J.K. Rowling. Autorka miała obawiać się, iż tak szybkie przeniesienie sztuki na ekrany kin może zaszkodzić teatralnej produkcji.

HBO Max kupisz tutaj

Od tego momentu minęło kilka lat i być może teraz pisarka byłaby zainteresowana przełożeniem sztuki Harry Potter i przeklęte dziecko na inną formę. Problemem jest jednak samo umiejscowienie fabularne. Akcja dzieje się 20 lat po oryginalnej serii i główni bohaterowie są już dorośli oraz mają dzieci uczęszczające do Hogwartu. Filmowa adaptacja wymagałaby udziału takich aktorów jak Daniel Radcliffe i Emma Watson.

Odtwórca głównej roli mógłby ponownie wcielić się w dorosłego już czarodzieja, ale potrzebuje na to więcej czasu, o czym wspomniał w rozmowie z New York Times:

Nigdy nie mówię nigdy. Aktorzy Gwiezdnych wojen czekali jednak 30, 40 lat zanim wrócili. W moim przypadku minęło dopiero 10 i nie jest to coś, co mnie aktualnie szczególnie interesuje.

Większy problem może być w przypadku Emmy Watson, która podobno wyraziła swoją niechęć względem przyszłej współpracy z J.K. Rowling po tym, jak autorka zaczęła publikować tweety ocenione, jako atak na społeczność osób transpłciowych. Radcliffe przepraszał fanów Harry’ego Pottera za wpisy pisarki. Między innymi przez to ciężko ocenić, czy dwuczęściowy film Harry Potter i przeklęte dziecko ma jakąkolwiek przyszłość.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.