Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2023, 13:09

Guillermo Del Toro mógł liczyć na wsparcie Jamesa Camerona przeciwko Harveyowi Weinsteinowi

Przez Harveya Weinsteina reżyser Guillermo del Toro prawie zakończył swoją przygodę z Hollywood, zanim ta na dobre się zaczęła. Na szczęście mężczyznę wsparli aktorzy oraz James Cameron.

Źrodło fot. Guillermo del Toro; fot. Gage Skidmore, źródło: flickr.com, 2013
i

Pierwszym komercyjnym filmem dla Hollywood, jaki zrobił Guillermo del Toro, był Mimic z 1997 roku. Film powstawał z ramienia Miramax, którego właścicielem był Harvey Weinstein. Kontrowersyjny producent miał najpierw nękać del Toro, a następnie zwolnić go. W tamtym momencie aktorzy biorący udział w filmie, z aktorką Mirą Sorvino na czele, odmówili współpracy, aż do czasu przywrócenia reżysera (via The Hollywood Reporter).

O tej krótkiej historii przypomniała wspomniana aktorka, która na Twitterze wrzuciła fragment rozmowy z Jamesem Cameronem. W jej trakcie popularny reżyser opowiedział, skąd wiedział o zachowaniu Weinsteina. Jej tweeta skomentował Guillermo del Toro i w usuniętym już poście przekazał, że Mira była bardzo odważna i wspólnie do samego końca bronili twierdzy.

Swój pierwszy kontakt z Harveyem Weinsteinem James Cameron miał dopiero na gali Oscarowej, gdzie reżyser otrzymał statuetki za Titanica:

Wracam na swoje miejsce z Oscarem w ręku, a on nagle wyskakuje i przedstawia siebie mówiąc: „Jeśli szukasz miejsca przyjaznego artystom i filmowcom, zapraszam”. Trzymał swoją rękę w powietrzu, a ja kazałem mu spadać. To była bardzo nieciekawa chwila. Ale broniłem Guillermo i wypomniałem Harveyowi, co zrobić. W tym momencie stał się bardzo agresywny: rzucał obelgi i prawie doszło do rękoczynów.

Wtedy byłem na granicy, żeby go ogłuszyć Oscarem, co byłoby odpowiednią nagrodą dla niego. Nie myślałem jednak o tym, jako o statuetce, w tamtej chwili to była po prostu broń. Najbardziej histeryczna chwila miała miejsce, gdy ludzie dookoła nas krzyczeli: „Nie tutaj! Nie tutaj!”. To brzmiało na zasadzie: „Jeśli chcecie się bić, to spoko, ale zróbcie to w jakiejś alejce, a nie na rozdaniu nagród”.

W jednej chwili Harvey Weinstein pokazał Jamesowi Cameronowi swoją prawdziwą twarz. Reżyser chciał pokazać producentowi, że za jego akcje czeka go stosowna reakcja. Guillermo del Toro nie zapomniał starań reżysera, ani aktorów, którzy również chcieli go bronić.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej