Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 stycznia 2023, 13:20

James Gunn zdradza, kto jest protagonistą Strażników Galaktyki; to nie Star-Lord

Trzecia część Strażników Galaktyki ma mieć innego głównego bohatera, co spycha Star-Lorda na drugi plan. Jednocześnie reżyser wszystkich części przyznał, iż jego zdaniem ktoś inny od zawsze był główną postacią serii.

Źrodło fot. Strażnicy galaktyki vol. 3; reż. James Gunn; Marvel Studios; 2023
i

Strażnicy Galaktyki Vol. 3 to film, którym James Gunn pożegna się z Marvel Cinematic Universe. Produkcja ma także przedstawić nowe wątki fabularne związane z jednym ze Strażników. Z tego powodu Peter Quill, czyli Star-Lord, zostanie odsunięty na dalszy plan, a jego miejsce ma zająć Rocket, o którym mówiono jeszcze latem 2022 roku.

Disney+ kupisz tutaj

W wywiadzie dla magazynu Empire James Gunn opowiedział, czemu podjęto decyzję o wyznaczeniu nowego protagonisty i o swojej sympatii do Rocketa (via The Direct):

Powiedziałbym, że aktualnie Peter ma własne problemy na głowie i kłopoty z oceną, co jest realne, a co nie. Dla mnie [Rocket] był zawsze takim ukrytym protagonistą filmów o Strażnikach Galaktyki. W każdej z produkcji można było zobaczyć, iż robi coś altruistycznego dla swoich przyjaciół. Jednocześnie nie jest bohaterem w dosłownym tego słowa znaczeniu i opowiedzenie jego historii jest dla mnie bardzo ważne.

W trzeciej części serii będzie nam dane w końcu dowiedzieć się więcej o tajemniczej przeszłości nietypowego szopa pracza. Możemy się spodziewać sporej przemiany w zachowaniu Rocketa, który w opublikowanym zwiastunie filmu mówił do Petera, iż skończył z uciekaniem. Może to oznaczać jego przeszłość lub aktualną sytuację, w jakiej znaleźli się wszyscy członkowie Strażników Galaktyki.

Jak potoczą się losy bardzo specyficznej grupy przyjaciół, próbującej zarobić na życie ratowaniem galaktyki, dowiemy się jeszcze w tym roku, ponieważ Strażnicy Galaktyki Vol. 3 będą mieli premierę 5 maja 2023 roku. Poprzednie przygody Petera Quilla, Rocketa i reszty załogi możecie obejrzeć na Disney+.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob

1

2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.