Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 października 2021, 14:35

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Furioza hitem. Film w czołówce najlepszych kinowych debiutów polskiej produkcji w czasie pandemii

Furioza Cypriana T. Olenckiego okazała się przebojem polskich kin. Produkcja zaliczyła czwarty najlepszy debiut od początku pandemii koronawirusa. Na rodzimy film sensacyjny wybrało się ponad 100 tys. widzów.

Furioza – i nie, nie chodzi o nowego Mad Maxa – święci sukcesy w polskich kinach. W weekend otwarcia na film Cypriana T. Olenckiego wybrało się 119 694 widzów. To jednak nie koniec dobrych wieści dla twórców odważnej historii o środowisku polskich kiboli – wliczając w statystyki wyniki z pokazów przedpremierowych rodzimy sensacyjniak obejrzało 141 900 osób.

To jeden z najlepszych wyników od początku pandemii, jeżeli chodzi o polskie produkcje. Tylko trzy obrazy cieszyły się w tym czasie większą popularnością, przynajmniej na starcie. Pętla Patryka Vegi przyciągnęła przed ekrany 178 360 widzów, Wesele Wojtka Smarzowskiego – 140 000, a 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy w reżyserii Jana Holoubka skusiła 125 331 osób.

Furioza opowiada o losach trójki przyjaciół z dzieciństwa, których ścieżki rozeszły się w pewnym momencie w wyniku niecodziennego zdarzenia (o którym więcej dowiecie się z samego filmu, opisywanie go tutaj byłoby bowiem spoilerem). Mamy więc wziętego lekarza (Mateusz Banasiuk), doświadczoną glinę (Weronika Książkiewicz) oraz bezwzględnego lidera kibicowskiego środowiska (Mateusz Damięcki). Intryga kręci się wokół upolitycznionej walki o wpływy i pieniądze z ulicy.

Dzieło Olenckiego możecie obejrzeć w polskich kinach od 22 października.