Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 marca 2022, 14:14

Filmy z Keanu Reevesem zniknęły z chińskich platform streamingowych

Z chińskich platform streamingowych zniknęły wszystkie filmy, w których wystąpił Keanu Reeves. Jaki jest powód tej decyzji?

Jak donoszą amerykańskie media (via IndieWire), z takich VOD jak Tencent, Bilibili i Xigua Video zniknęły wszystkie filmy, w których występował Keanu Reeves. Jest to reakcja na wystąpienie aktora w charytatywnym koncercie Tibet House US Benefit na rzecz wolności Tybetu.

Z tego też powodu użytkownicy w Chinach nie będą mogli obejrzeć popularnego aktora, znanego z takich filmów jak na przykład Matrix oraz John Wick. Co więcej, internauci z Państwa Środka nie będą mogli również znaleźć zapisanego po chińsku imienia i nazwiska aktora.

Filmy z Keanu Reevesem możecie obejrzeć między innymi na HBO Max

Po wpisaniu frazy „Jinu Liweisi” wyskoczy im komunikat o błędzie, informujący o tym, że żadne wyniki wyszukiwania nie zostały odnalezione.

Nie jest to pierwszy przypadek szeroko pojętej cenzury w Chinach, która dotyka różne dzieła filmowe. Jakiś czas temu zabiegowi lekkiej korekcji zakończenia poddany został film Fight Club, jednak serwis streamingowy Tencent Video ugiął się pod naciskiem krytyki i przywrócił pierwotną wersję.

Można się jednak spodziewać, że na tym Chiny nie poprzestaną i do listy zablokowanych w tym kraju filmów dołączą kolejne.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

kalendarz wiadomości
2022
marzec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.