Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 marca 2022, 20:36

Film Netflixa o Marilyn Monroe dostaje rzadką kategorię wiekową

Filmowa biografia Marilyn Monroe w końcu pojawi się na Netflixie. Nie będzie to jednak produkcja przeznaczona dla każdego, bowiem Blonde otrzymało wysoką kategorię wiekową.

Blonde to film oparty na nagrodzonej Pulitzerem książce o takim samym tytule, napisanej przez Joyce Carol Oates. Przygotowania do nakręcenia historii Marilyn Monroe trwały od 2010 roku, a początkowo film miał zadebiutować w zeszłym roku. Jednak wtedy Netflix uznał wersję zaprezentowaną przez reżysera za zbyt brutalną.

Głównym punktem zapalnym dla włodarzy największej platformy streamingowej były przedstawione tam bez cenzury sceny seksu. Najwyraźniej Andrew Dominik nie zdecydował się na ugrzecznienie swojego filmu, bowiem Blonde otrzymało kategorię wiekową NC-17.

Jest ona głównie przeznaczona dla filmów, które uznawane są za wyjątkowo brutalne, pełne scen erotycznych, a także zdecydowanie nieodpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia. Sam reżyser jakiś czas temu wypowiedział się na temat kontrowersji wokół Blonde.

To wymagający film, jeśli nie spodoba się widzom to ich problem. Jest przeznaczony dla dorosłych, ale czy tego właśnie nie chcemy? Sam chciałbym pójść do kina i zobaczyć historię Marilyn Monroe dla dorosłych.

W przeszłości kategorię tę otrzymało stosunkowo niewiele filmów, bowiem twórcy decydowali się na stworzenie ich w taki sposób, żeby koniec końców oznaczone zostały jako R, co pozwala na pokazanie ich szerszej publiczności.

Poza Blonde kategorią NC-17 mogą pochwalić się między innymi takie tytuły jak American Psycho, American Pie, Showgirls i Ludzka stonoga. W niektórych z nich jednak twórcy postawili na zmiany, dzięki którym możliwe było wypuszczenie filmu z niższą kategorią.

Film Blonde opowie historię Marilyn Monroe. W roli głównej wystąpi Ana de Armas. Oprócz niej wystąpią między innymi Adrien Brody oraz Sara Paxton.

kalendarz wiadomości
2022
marzec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.