Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2022, 14:30

autor: Weronika Morozewicz

Prace nad Fantastyczną Czwórką posuwają się do przodu, znaleziono scenarzystów

Marvel Studios znalazło scenarzystów Fantastycznej Czwórki, którzy już przystępują do pracy nad najnowszym filmem o superbohaterach.

Fantastyczna Czwórka, Tim Story, 20th Century Fox, 2005

Fantastyczna Czwórka to pierwsza produkcja w MCU, która postawiła sobie za zadanie przedstawić losy superbohaterów w zupełnie nowym świetle. Za filmy o najsławniejszej rodzinie Marvela do tej pory odpowiadało studio 20th Century Fox.

Fantastyczna Czwórka – debiut w Kinowym Uniwersum Marvela

Nadchodzący film Marvela wyreżyseruje Matt Shakman, twórca cenionego serialu WandaVision. Jego udział w produkcji ogłosił Kevin Feige podczas D23 Expo. W odpowiedzi na pytanie, kto będzie odpowiadał za realizację filmu, prezes Marvel Studios wskazał siedzącego na widowni filmowca. Shakman tym samym zastąpi Jona Wattsa, reżysera trylogii filmów o Spider-Manie z Tomem Hollandem w roli głównego bohatera.

Jeff Kaplan i Ian Springer zostali zaś wybrani do napisania scenariusza jeszcze zanim ogłoszono reżysera filmu. Duet pisarski niedawno współpracował z Warner Bros. nad komedią Disaster Wedding w reżyserii Maxa Barbakowa. Jako że scenarzyści nie mogą pochwalić się zbyt dużym dorobkiem scenopisarskim i są zdecydowanie nowicjuszami w uniwersum Marvela, muszą uporać się z presją otwarcia szóstej fazy MCU.

Przed przystąpieniem do pracy nad scenariuszem, Kaplan i Springer uzgodnią jeszcze dokładną wizję filmu z samym reżyserem. Do tej pory duet pisarski wspólnie z prezesem Marvel Studios ustalił jedynie odpowiednią kolejność filmu w uniwersum Marvela.

Kto wcieli się w role superbohaterów?

Niedawno w filmie Doctor Strange w multiwersum obłędu w postać Reeda Richardsa wcielił się John Krasinski. Mimo że Marvel Studios nie ujawniło, czy aktor ponownie zagra lidera Fantastycznej Czwórki, Feige przyznał, że nie ma jeszcze żadnych informacji dotyczących obsady, a castingi do głównych ról ruszą dopiero wtedy, gdy Kaplan i Springer przystąpią do pisania scenariusza.

Filmy o Fantastycznej Czwórce do tej pory nie cieszyły się zbyt dużym uznaniem. Zapewne pamiętamy, że w zespół superbohaterów wcielili się: Ioan Gruffudd (Reed Richards), Jessica Alba (Sue Storm), Michael Chiklis (Ben Grimm) oraz Chris Evans (Johnny Storm). Produkcja z powyższą obsadą doczekała się dwóch części, jednak żadna z nich nie spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony widzów. Zarówno fani komiksów, jak i sami krytycy nie docenili również drugiej wersji Fantastycznej Czwórki z 2015 roku w reżyserii Josha Tranka.

Podczas San Diego Comic Con 2022 ogłoszono, że nadchodzące widowisko trafi na ekrany kin 8 października 2024 roku. Feige zdradził, że po premierze Fantastycznej Czwórki fani mogą spodziewać się również dwóch nowych filmów o Avengersach – Avengers: The Kang Dynasty oraz Avengers: Secret Wars.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.