Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2022, 11:27

Fanowskie głosowanie na filmy Zacka Snydera mogło być ustawione

Według najnowszych informacji, na filmy Zacka Snydera głosowała armia botów, która zadecydowała o zwycięstwie dwóch pozycji należących do reżysera. Dziennikarskie śledztwo pokazało, że nie jest to pierwszy raz, gdy podejrzane konta przesądziły o losie Justice League.

Źródło: YouTube / HBO Max

Portal TheWrap dotarł do danych, które sugerują użycie botów w głosowaniach fanów. Dotyczy to dwóch kategorii: Oscars Fan Favorite oraz Oscars Cheer Moment. Według danych, w okolicach 27 lutego 2022 roku pojawił się nagły skok głosów w liczbie 25 tysięcy, gdzie wcześniejsze dni odnotowywały liczby od 4 do 15 tysięcy. Firma Telescope, która odpowiadała za przeprowadzenie głosowań, odmówiła komentarza w tej sprawie.

Liga botów Zacka Snydera

Użycie botów w dwóch wspomnianych kategoriach było ułatwione, ponieważ głosowanie odbywało się na Twitterze. Dla filmowych fanów było to duże ułatwienie, ponieważ mogli oddać swój głos z dowolnego miejsca, ale jak widać, taka metoda była podatna na nadużycia.

Dla TheWrap wypowiedział się profesor Uniwersytetu Maryland, David Kirsch, który badał boty i stwierdził, że konta popierające filmy Zacka Snydera nie wyglądają na stworzone przez człowieka, ale nie ma możliwości potwierdzenia tego w 100%. Filmy, których to dotyczyło to Army of the Dead i Justice League: The Snyder Cut.

HBO Max kupisz tutaj

Żeby móc głosować, twitterowe konto musiało być starsze niż 24 godziny i jednocześnie był limit 20 głosów na jedno takie konto. Co ciekawe, Army of the Dead wygrało także w głosowaniu na oficjalnej stronie Akademii, gdzie również można było oddać swój głos.

Kilka lat temu na Twitterze miała miejsce podobna sytuacja. W 2020 roku izraelska firma Cyabra odkryła, że podobnie jak teraz, 25 tysięcy tajemniczych kont agitowało za oddaniem w ręce Snydera Justice League, aby mógł dokończyć swoją wersję.

Jak wiemy, było to skuteczne działanie i reżyser dostał 70 milionów dolarów na dokończenie prac, a gotowy film udostępniono na HBO Max. Cyabra odmówiła komentarza dotyczącego przeszłej sprawy, a przedstawiciele Zacka Snydera nie chcieli odpowiedzieć na pytania dotyczące wydarzeń zarówno z 2020, jak i 2022 roku. Na ten moment nie wiadomo, czy oscarowe głosowania zostaną powtórzone.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.