Fanowskie głosowanie na filmy Zacka Snydera mogło być ustawione

Według najnowszych informacji, na filmy Zacka Snydera głosowała armia botów, która zadecydowała o zwycięstwie dwóch pozycji należących do reżysera. Dziennikarskie śledztwo pokazało, że nie jest to pierwszy raz, gdy podejrzane konta przesądziły o losie Justice League.

news
Zbigniew Woźnicki 14 maja 2022
5

Źródło: YouTube / HBO Max

Portal TheWrap dotarł do danych, które sugerują użycie botów w głosowaniach fanów. Dotyczy to dwóch kategorii: Oscars Fan Favorite oraz Oscars Cheer Moment. Według danych, w okolicach 27 lutego 2022 roku pojawił się nagły skok głosów w liczbie 25 tysięcy, gdzie wcześniejsze dni odnotowywały liczby od 4 do 15 tysięcy. Firma Telescope, która odpowiadała za przeprowadzenie głosowań, odmówiła komentarza w tej sprawie.

Liga botów Zacka Snydera

Użycie botów w dwóch wspomnianych kategoriach było ułatwione, ponieważ głosowanie odbywało się na Twitterze. Dla filmowych fanów było to duże ułatwienie, ponieważ mogli oddać swój głos z dowolnego miejsca, ale jak widać, taka metoda była podatna na nadużycia.

Dla TheWrap wypowiedział się profesor Uniwersytetu Maryland, David Kirsch, który badał boty i stwierdził, że konta popierające filmy Zacka Snydera nie wyglądają na stworzone przez człowieka, ale nie ma możliwości potwierdzenia tego w 100%. Filmy, których to dotyczyło to Army of the Dead i Justice League: The Snyder Cut.

HBO Max kupisz tutaj

Żeby móc głosować, twitterowe konto musiało być starsze niż 24 godziny i jednocześnie był limit 20 głosów na jedno takie konto. Co ciekawe, Army of the Dead wygrało także w głosowaniu na oficjalnej stronie Akademii, gdzie również można było oddać swój głos.

Kilka lat temu na Twitterze miała miejsce podobna sytuacja. W 2020 roku izraelska firma Cyabra odkryła, że podobnie jak teraz, 25 tysięcy tajemniczych kont agitowało za oddaniem w ręce Snydera Justice League, aby mógł dokończyć swoją wersję.

Jak wiemy, było to skuteczne działanie i reżyser dostał 70 milionów dolarów na dokończenie prac, a gotowy film udostępniono na HBO Max. Cyabra odmówiła komentarza dotyczącego przeszłej sprawy, a przedstawiciele Zacka Snydera nie chcieli odpowiedzieć na pytania dotyczące wydarzeń zarówno z 2020, jak i 2022 roku. Na ten moment nie wiadomo, czy oscarowe głosowania zostaną powtórzone.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Civil War - gdzie obejrzeć w streamingu?

Civil War - gdzie obejrzeć w streamingu?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny