Fani Przyjaciół nie zostawili bez komentarza zdania psycholożki, że Ross jest toksyczny

Przyjaciele to jeden z najbardziej kultowych seriali w historii. Nie wszystkie aspekty produkcji mogą się jednak podobać i nawet wiele lat po zakończeniu emisji sitcom wywołuje wiele emocji.

news
18 marca 2023
1
Źrodło fot. Przyjaciele; Warner Bros. Television; 1994
i

Przyjaciele są serialem kultowym, nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Przez dziesięć sezonów produkcja ta przyciągnęła miliony fanów przed ekrany telewizorów. Pojawienie się sitcomu na platformach streamingowych sprawiło, że mogły zapoznać się z nim nowe osoby.

HBO Max kupisz tutaj

Serial poruszał wiele tematów i nawet wiele lat po zakończeniu emisji niektóre wątki potrafią wywołać żywiołową dyskusję. Tak się stało po tweecie, który opublikowała psycholożka, Nicole LePera.

Pani doktor poruszyła kwestię tego, jaką postacią jest Ross Geller, czyli jeden z najbardziej lubianych bohaterów serialu. Grana przez Davida Schwimmera postać pokazała jednak wielokrotnie swoją negatywną stronę, o czym wspomniała wyżej wspomniana Nicole LePera.

Fani Przyjaciół nie zostawili bez komentarza zdania psycholożki, że Ross jest toksyczny - ilustracja #1

Ross robi listę wad oraz zalet Rachel i zamieszcza tam między innymi, że za bardzo zależy jej na wyglądzie i jest tylko kelnerką. Uważa, że przeprosiny za pomocą dedykacji w radiu są wystarczające. Żąda również od Rachel, żeby rzuciła pracę tylko dlatego, że ma przystojnego współpracownika. Postanawia przespać się z inną kobietą z zazdrości, że kolega z pracy jest u niej w mieszkaniu. Jego kontrolujące i obraźliwe zachowanie jest postrzegane jako ujmujące i czarujące, nie jako ostrzeżenie, odzwierciedlające jego głęboką niepewność.

Oczywiście, jak można się było spodziewać, pod postem umieszczonym przez Nicole LePerę wywiązała się rozmowa pomiędzy zwolennikami oraz przeciwnikami Rossa Gellera. Poniżej możecie przeczytać wybrane odpowiedzi.

Dziękuję! Właśnie dlatego nie polubiłam Przyjaciół. Ross był nie do wytrzymania i nie mam pojęcia, dlaczego wszyscy uważają, że ich miłosna opowieść była świetna.

- cafecitomami1

Powtarzam to odkąd obejrzałam Przyjaciół. Ross był straszny i najmniej lubianą postacią.

- someonenawal

Rachel ciągle naśmiewa się z jego kariery. Przez połowę serialu wodzi go za nos dając mu złudną nadzieję. Przespała się z jego najlepszym przyjacielem. Wielokrotnie próbuje zerwać jego nowy związek, gdy próbował iść dalej.

- RKyleDoherty

Trzeba przyznać, że każda strona rozmowy ma mocne argumenty. Osoby nieprzepadające za Rossem wytykają jego skłonność do manipulacji Rachel. Fani starszego z rodzeństwa Gellerów przypominają jednak, że bohaterka grana przez Jennifer Aniston również popełniła kilka błędów.

Nie zapomnijcie dać znać w komentarzach, po której stronie sporu stoicie. Jesteście miłośnikami Rossa Gellera, czy też podobnie jak Rachel uważacie, że bohaterowie nie zrobili sobie przerwy?

POWIĄZANE TEMATY: Przyjaciele

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Twórcy Przyjaciół odpowiadają na zarzuty wobec odcinka specjalnego

Twórcy Przyjaciół odpowiadają na zarzuty wobec odcinka specjalnego