Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 września 2022, 11:40

Fabien Frankel o przyszłości Cristona Cole'a w Rodzie smoka

W jednym z wywiadów Fabien Frankel zdradził, że widzowie Rodu smoka będą świadkami gwałtownej przemiany Cristona Cole’a. Rycerz tylko z pozoru wydaje się szlachetny i dobry.

Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022

Tekst zawiera spoilery związane z piątym odcinkiem Rodu smoka.

Książkowe uniwersum stworzone przez George’a R. R. Martina charakteryzuje wielowymiarowymi postaciami i dynamicznie zmieniającą się akcją. Serial Ród smoka kontynuuje tę tradycję, czego dowodem ma być postać Ser Cristona Cole’a. Zdaniem Fabiena Frankela, który wciela się w rycerza, możemy spodziewać się rozwoju jego postaci (via Entertainment Weekly).

HBO Max kupisz tutaj

Criston Cole ma mroczną stronę

Pierwsze odcinki Rodu smoka przedstawiły Cristona Cole’a jako, mogłoby się wydawać, nieciekawą i jednowymiarową postać. Szlachetny rycerz, który jest zdolny w walce i jednocześnie skupiony na swoich rycerskich cechach. Fabien Frankel zdradza, że to są wyłącznie pozory:

On jest przedstawiony jako konkretna osoba, a w trakcie trwania serialu zmieni się całkowicie. Moim zdaniem to jest właśnie ekscytujące. Początkowo pokazano go jako szlachetnego rycerza, który ma dobre intencje i pragnie chronić Rhaenyrę. Każdy, kto czytał książkę, wie, że to w ogóle nie jest on. Ja to k***a kocham. W ciągu tygodnia widownia całkowicie zmieni swoją opinię o nim.

Moim zdaniem Criston jest muchą na ścianie, ale bez makiawelistycznej natury, jak Otto. Otto ciągle planuje, konspiruje i wszystko słyszy. Criston Cole także wszystko słyszy, ale niczego nie planuje. Ma miejsce bardzo ciekawa dynamika osoby, który słyszy każdą konwersację, jaka ma miejsce: gdy jest u boku Rhaenyry lub w pobliżu innych postaci.

Wierzę, że w trakcie postępowania historii, oby w wielu kolejnych sezonach, Criston Cole stanie się integralną częścią Tańca smoków.

Pierwszym przebłyskiem przemiany jest piąty epizod Rodu smoka. To w tym odcinku rycerz dosłownie pobił na śmierć Joffreya Lonmoutha, kochanka Leanora Velaryona, który z kolei jest mężem Rhaenyry Targaryen. Zaślepiony wściekłością używa gołych pięści do zabójstwa, gdy Joffrey prosi o poszanowanie porozumienia pomiędzy małżonkami, według którego prywatnie mogą spotykać się z kim chcą.

Piąty epizod oznacza półmetek pierwszego sezonu Rodu smoka. W przyszłych odcinkach pojawią się już dorosłe postacie Rhaenyry oraz Alicent. To zwiastuje rychłe zaognienie się konfliktu i Cristone Cole będzie musiał wybrać po której stronie stanie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.