Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 września 2022, 09:00

Dziś premiera serialu Andor na Disney Plus

Andor to kolejny serial oryginalny, który wzbogaci ofertę platformy streamingowej Disney+. Już od dzisiaj subskrybenci mogą zobaczyć pierwsze trzy odcinki tej produkcji.

Źródło fot.: Andor; Disney; 2022

Akcja serialu Andor dzieje się pięć lat przed wydarzeniami, które fani zdążyli już poznać przy okazji filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny - Historie. Produkcja koncentruje się na postaci Cassiana Andora i przedstawia jego drogę do zostania słynnym rebeliantem, walczącym z Imperium sprawującym władzę w Galaktyce.

Główny bohater nie będzie jedyną znaną postacią, która pojawi się w serialu. Wiemy już, że w ciągu pierwszego sezonu zobaczymy również między inny Saw Gerrerę oraz Mon Mothmę.

Pierwotnie pierwsze dwa odcinki Star Wars: Andor miały zadebiutować 31 sierpnia, aczkolwiek wraz ze zwiastunem otrzymaliśmy informację o nowej dacie premiery. Dodatkowe trzy tygodnie oczekiwania minęły jednak bardzo szybko, a już dzisiaj na platformie Disney+ pojawiły się pierwsze trzy epizody serialu.

Poznaliśmy również długość poszczególnych odcinków. Przypomnijmy, że pierwszy sezon składać się będzie z 12 epizodów.

  • Odcinek 1 – 39 minut
  • Odcinek 2 – 35 minut
  • Odcinek 3 – 40 minut

Disney+ kupisz tutaj

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiły się opinie dziennikarzy, którzy mieli już okazję obejrzeć pierwsze epizody Andora. Praktycznie wszyscy są zgodni, że najnowsza produkcja w świecie Gwiezdnych wojen jest zdecydowanie najlepszą, a przede wszystkim najmroczniejszą ze wszystkich.

Ma to pozytywnie wpływać na opowiadaną historię. Podobnego zdania jest również Hubert Sosnowski, który miał okazję obejrzeć Andora przedpremierowo. Jego recenzję możecie przeczytać na łamach naszego portalu.

Wydaje się więc, że twórcom w końcu udało się wykreować serial w świecie Star Wars, który nie jest tylko pustą wydmuszką i nie żeruje na nostalgii oraz fanserwisie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.