Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 października 2022, 19:45

Doctor Who powędruje na Disney Plus

Doctor Who zmieni otoczenie. Serial będzie emitowany na platformie Disney Plus.

Źrodło fot. Doctor Who; Russell T. Davies; BBC; 2005
i

Doctor Who to jeden z seriali, które śmiało można określić mianem światowego fenomenu. Do tej pory produkcję w naszym kraju można było oglądać za pośrednictwem HBO Max, jednak już niedługo to się zmieni.

Na mocy umowy między stacją telewizyjną BBC oraz Disneyem prawa do emisji Doctora Who otrzymuje firma spod znaku „Myszki Miki”. Następny sezon produkcji będzie emitowany na platformie streamingowej Disney+.

Ogłoszenie o zmianie dotyczy rynku międzynarodowego, poza Wielką Brytanią i Irlandią. W tych krajach Doctora Who nadal będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem BBC. Przejście na Disney+ oznacza jednak, że kolejne sezony serialu dostępne będą również w Polsce.

Disney+ kupisz tutaj

Na razie nie wiadomo, czy na Disney+ trafią również pozostałe sezony. Obydwie strony mają jednak jeszcze trochę czasu na dogranie szczegółów umowy, która ma wejść w życie wraz z premierą kolejnych odcinków, które zadebiutują pod koniec 2023 roku.

Na temat współpracy Disneya z BBC wypowiedziała się Alisa Bowen, szefowa Disney+ (via Variety).

Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia nowych sezonów tej ukochanej serii wyłącznie na Disney+ i zaprezentowania serialu kolejnemu pokoleniu widzów na ponad 150 rynkach na całym świecie. Seria jest idealnym dodatkiem do naszego stale rosnącego katalogu globalnych treści, które sprawiają, że Disney+ jest miejscem wyjątkowych opowieści.

W tytułową rolę ma wcielić się Ncuti Gatwa. Z najnowszych informacji wynika, że zostanie on 15. Doktorem. Będzie tak ze względu na to, że z okazji 60. rocznicy w odcinkach specjalnych powróci David Tennant, który zastąpi Jodie Whittaker i to on przyjmie miano 14. Doktora. Warto przypomnieć, że aktor wcielał się już w tę rolę w przeszłości.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.