Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 sierpnia 2022, 14:04

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Transpłciowa aktorka chce być nową dziewczyną Bonda

Zdobywająca coraz większą popularność transpłciowa aktorka, Yasmin Finney, zdradziła, że jej marzeniem jest wcielić się w dziewczynę Bonda.

Nie czas umierać/ MGM/ Heartstopper/ Netflix.

James Bond to postać kultowa. Filmy o przygodach agenta 007 na stałe weszły do kanonu kina sensacyjnego. Na przestrzeni kilkunastu odsłon serii w szpiega z licencją na zabijanie wcieliło się sześciu aktorów, którym tytułowa rola zapewniła międzynarodowy rozgłos i sławę. Podobnie było w przypadku filmowych partnerek agenta w służbie Jej Królewskiej Mości.

Drzwi do kariery

W każdym widowisku James Bond otaczał się tabunem pięknych i silnych kobiet. Bycie ekranową dziewczyną kultowego agenta stało się dla wielu aktorek drzwiami do wielkiej kariery w show biznesie. Tak wypromowano m.in. naszą rodaczkę, Izabellę Scorupco, która partnerowała Pierce’owi Brosnanowi w GoldenEye.

Transpłciowa dziewczyna Bonda?

Nie dziwi zatem fakt, że artystki marzą o tym, by zaistnieć w legendarnej serii. Jedną z nich jest znana m.in. z Heartstopper transpłciowa aktorka, Yasmin Finney. Mimo iż 18-latka jest dopiero na początku swojej kariery, w 2022 roku ogłoszono ją pierwszą transpłciową towarzyszką Doktora w najnowszej odsłonie serialu Doktor Who.

W niedawnym wywiadzie na łamach brytyjskiego portalu Daily Star Finney otwarcie ogłosiła chęć zostania pierwszą transpłciową partnerką Jamesa Bonda.

Uwielbiam filmy o Jamesie Bondzie. W każdym obrazie, który widziałam, zawsze myślałam: „Chciałabym być tą fajną, seksowną dziewczyną Bonda”. Nigdy wcześniej tego nie robiono, więc byłoby to niesamowite – wyznała aktorka.

Występ transpłciowej modelki inspiracją dla aktorki

Warto dodać, że nie byłby to pierwszy przypadek angażu przedstawicielki osób transpłciowych w serii o agencie 007. W filmie Tylko dla twoich oczu z 1981 roku zagrała modelka Caroline Cossey (wówczas nie było powszechnie wiadomo, iż kobieta jest osobą transpłciową). Co prawda była to jedynie rola statystki, ale najwidoczniej wystarczyła, by zainspirować tym wspomnianą Yasmin Finney.

Zainspirowała mnie w taki sposób, abym była pozytywną reprezentacją, której nigdy nie miał James Bond – dodała młoda aktorka.

A Wy jak uważacie? Czy według Was transpłciowa kobieta ma szansę stać się ukochaną Jamesa Bonda? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.