Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lipca 2022, 12:45

Disney Plus ze świetnym początkiem w Polsce, a Netflix dalej na czele

Disney+ wystartował w Polsce 14 czerwca 2022 r. i według statystyk radzi sobie w naszym kraju wyśmienicie – zagraża pozycji HBO Max, a i może Netflix w przyszłości będzie do pokonania.

Źródło fot.: Disney

Disney+ już od miesiąca jest dostępny dla subskrybentów znajdujących się na terenie Polski. Poznaliśmy statystyki, jak radzi sobie nowa platforma streamingowa na tle konkurencji. Pochodzą one z badań Genius/PBI (via WirtualneMedia.pl).

Disney Plus ze świetnym początkiem w Polsce, a Netflix dalej na czele - ilustracja #1
Źródło: WirtualneMedia.pl

Disneyowi udało się zająć trzecie miejsce w przedstawionym wyżej zestawieniu za czerwiec 2022 r. Zanotował prawie 3,67 mln realnych użytkowników, którzy poświęcili mu średnio 2 godziny i 5 minut ze swojego czasu. Świetny początek nowej platformie zagwarantowała atrakcyjna cena (obecnie 28,99 zł za miesiąc, ale na starcie można było skorzystać z promocji) oraz dostęp do wcześniej niedostępnych produkcji ze świata Marvela i Gwiezdnych wojen.

Na drugim miejscu znalazł się HBO Max z 4,42 mln użytkowników. To spadek z 4,69 mln osób, które HBO Max zanotował w maju. Dodajmy, że w marcu platforma liczyła nawet 5,56 mln użytkowników, zaś w kwietniu 5,95 mln. Disney+ ma szanse, by zagrozić jej pozycji w zestawieniach za kolejne miesiące.

W dalszym ciągu niepodzielnie rządzi Netflix i jak na razie jego miejsce jest nie do ruszenia. 13,5 mln użytkowników, którzy spędzili na platformie średnio 5 godzin i 17 minut, to wynik zostawiający konkurencję daleko w tyle oraz odrobinę lepszy niż ten osiągnięty w maju. Zobaczymy jednak, jak będzie wyglądał wraz z coraz lepszą ofertą rywali i kontrowersyjnymi pomysłami Netfliksa, takimi jak wprowadzenie reklam czy dodatkowej opłaty za współdzielenie konta.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski

Pisanie w sieci zaczął na portalu GameExe.pl w wieku 14 lat. Najpierw recenzował książki, ale na tym nie poprzestał i na różnych portalach internetowych oceniał gry, filmy, seriale czy komiksy. Zainteresowania pchnęły go na studia – dziennikarstwo i filologię polską realizowane na UKSW i UW. Tam napisał m.in. pracę dyplomową poświęconą współczesnej roli czarno-białego kina. W GOL-u pracuje od sierpnia 2021 r. Pisze newsy i artykuły oraz recenzje gier, filmów i seriali. Najbardziej podobają mu się motywy surrealistyczne i nieliniowe RPG-i, a jego ulubionym dziełem pozostaje „Rękopis znaleziony w Saragossie" Jana Potockiego. Jest autorem artykułu naukowego „Dynamika internetu a zachowania językowe" opublikowanego w książce „Relacje w cyberprzestrzeni”. Współtworzył słownik nazw miejscowych warszawskiej dzielnicy Wawer. Próbował sił z wierszami, ale w przyszłości wolałby napisać powieść z baśniowymi elementami i na epicką skalę.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.