Deadpool 3 - kiedy premiera i wszystko, co wiemy o filmie

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się wielu nowości na temat filmu Deadpool 3. Dlatego też zebraliśmy wszystko, co wiemy na temat tej produkcji.

science fiction
Marcin "Nicek" Nic 14 października 2022
6
Źrodło fot. Deadpool; Tim Miller; 20th Century Fox; 2016
i

Deadpool 3 to jedna z najbardziej wyczekiwanych ekranizacji komiksowych najbliższych lat. Nic dziwnego, bowiem będzie to pierwszy raz, kiedy zobaczymy tego antybohatera po przejęciu studia 20th Century Fox przez Disneya. Co wiadomo na temat trzeciej części przygód „Pyskatego Najemnika”?

Deadpool 3 – obsada

Nie będzie praktycznie żadnym zaskoczeniem, że do głównej roli w Deadpoolu 3 powraca Ryan Reynolds. Gwiazdor wcielał się w tę postać w dwóch poprzednich filmach i wielu fanów nie wyobraża sobie, żeby w przyszłości było inaczej.

Drugim pewnym punktem obsady jest Hugh Jackman, który powróci do ikonicznej roli Wolverine’a. Informację tę podał Ryan Reynolds w zabawnym filmie. Będzie to więc dziesiąty i z pewnością zarazem ostatni raz, kiedy wywodzący się z Australii aktor wcieli się w „Rosomaka” z komiksów Marvela.

Wiemy także, że w Deadpoolu 3 powróci Leslie Uggams. Kilka miesięcy temu Ryan Reynolds potwierdził, że znowu zobaczymy ją w roli współlokatorki Wade’a Wilsona.

Disney+ kupisz tutaj

Na tę chwilę nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat reszty obsady. Dlatego też nie wiadomo, czy w trzeciej części filmu będzie nam dane zobaczyć między innymi Josha Brolina czy też Zazie Beetz, odtwórców ról Cable’a i Domino. Tak samo pod znakiem zapytania stoi występ Moreny Baccarin, czyli filmowej Vanessy.

Pewne jest jednak, że w Deadpoolu 3 nie pojawi się T.J. Miller. Filmowy Weasel wspomniał w ostatnim wywiadzie o swoim konflikcie z Ryanem Reynoldsem, przez który nie ma zamiaru już z nim współpracować, choć po tamtym nieporozumieniu panowie ostatnio zdążyli się pogodzić.

Deadpool 3 – data premiery

Przy okazji ogłoszenia angażu Hugh Jackmana dowiedzieliśmy się również, że Deadpool 3 miał zadebiutować na ekranach kin 6 września 2024 roku. Tak się jednak nie stanie.

Kilka dni temu Marvel postanowił bowiem opóźnić planowane na najbliższe lata premiery części filmów. Jest to zła wiadomość dla fanów Wade’a Wilsona, bowiem Deadpool 3 znalazł się w tym niezaszczytnym gronie.

Na film przyjdzie nam poczekać nieco ponad trzy miesiące dłużej. Nowa data premiery została ustalona na 8 listopada 2024 roku.

Deadpool 3 – fabuła

Na razie nie wiadomo praktycznie nic na temat fabuły. Jakiś czas temu Kevin Feige potwierdził jednak, że Deadpool 3 będzie należał do MCU, a także zachowa styl znany z poprzednich części. Oznacza to więc, że trzecia część przygód Wade’a Wilsona będzie miała kategorię wiekową R.

Zatem można się spodziewać, że bohater nie omieszka w zabawny sposób skomentować swojego dołączenia do MCU. Być może odpowiedzialny za reżyserię Shawn Levy zdecyduje się na pokazanie innych postaci należących do tego uniwersum, które w odpowiedni sposób „przywitają” Deadpoola.

Trzeba przyznać, że ostatnie sceny z Deadpoola 2 idealnie nadają się do powiązania bohatera z całym MCU. Przypomnijmy, że w końcówce poprzedniej części „Pyskaty Najemnik” wykorzystał przyrząd do podróży w czasie Cable’a i cofnął się do wybranych momentów. Być może okaże się, że jego akcje przyciągnęły uwagę organizacji TVA z Lokiego.

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

„To trochę przerażająca rzecz do pokazania dziecku”. Natalie Portman nie chce, żeby jej dzieci oglądały jej filmy Star Wars

„To trochę przerażająca rzecz do pokazania dziecku”. Natalie Portman nie chce, żeby jej dzieci oglądały jej filmy Star Wars

Czy Yoda pojawi się w Star Wars: The Acolyte? Znamy odpowiedź

Czy Yoda pojawi się w Star Wars: The Acolyte? Znamy odpowiedź

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest Akolita? Wyjaśniamy tytuł Sithów ze Star Wars: The Acolyte

Kim jest Akolita? Wyjaśniamy tytuł Sithów ze Star Wars: The Acolyte

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?