Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 czerwca 2022, 13:56

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

„Deadpool pozostanie Deadpoolem” nawet pod szyldem Disneya według scenarzystów filmu

Scenarzyści kolejnego sequela Deadpoola, Rhett Reese i Paul Wernick, są pewni, że seria pomimo wcielenia do MCU pozostanie tak samo zwariowana, jak do tej pory.

Rhett Reese i Paul Wernick, którzy mają na koncie dwa pierwsze filmy o Deadpoolu i obecnie pracują nad kolejną odsłoną przygód ekscentrycznego najemnika, w wywiadzie dla serwisu Den of Geek uspokajali, że dołączenie do Marvel Cinematic Universe nie zmieni ogólnego klimatu widowiska, który fani pokochali w poprzednich filmach.

Będzie cenzura?

Scenarzyści stwierdzili, że producenci Disneya nie ograniczają ich wizji, a wręcz wspierają w tworzeniu tej historii dla dorosłych odbiorców. Fani Deadpoola mogą zatem spać spokojnie i nie powinni się obawiać o to, że ich ekranowy idol zostanie w jakiś sposób ocenzurowany przez studio.

Bardzo nas wspierają w tej kwestii. Jeśli chodzi o poszczególne gagi – jeśli przekroczymy jakąś granicę, być może wówczas usłyszymy: "Może nie ten żart". Ale obecnie są niezwykłym wsparciem. Przez długi czas jednak tworzyliśmy historię bez związku z nimi, więc widzieli jak odnieśliśmy sukcesy, a oni odnosili jeszcze większe. Miejmy więc nadzieję, że nasza współpraca będzie niczym małżeństwo idealne – powiedział Reese.

Multum możliwości

Ponadto duet scenarzystów dodał, że nie spodziewali się połączenia Disneya z wytwórnią Fox. Wejście postaci granej przez Ryana Reynoldsa do świata MCU traktują jednak niczym dar z niebios. Dzięki temu twórcy będą mieli szersze pole manewru w opowiedzeniu historii zwariowanego najemnika.

To niesamowite uczucie mieć zespół znowu razem, mieć nowe tło w MCU z nowymi postaciami, nowymi złoczyńcami i tym podobnymi rzeczami. Wiesz, to nie jest małżeństwo, którego się spodziewaliśmy – Fox i Disney to była sprawa zewnętrzna, niezależna od naszego procesu tworzenia. Ale absolutnie znajdujemy w tej sytuacji szczęście – dodał Reese w rozmowie z Den of Geek.

Niestety Reese i Wernick nie mogli zdradzić, czy korzystają ze scenariusza poprzedniego duetu (sióstr Molyneux), który pracował nad filmem, czy zaczęli do zera.

Na koniec warto dodać, że za kamerą widowiska stanie Shawn Levy, który współpracował z Ryanem Reynoldsem przy Free Guy i Projekt Adam.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.