Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 września 2021, 12:53

autor: Adrian Werner

Posłuchaj pożegnania Craiga z Jamesem Bondem

W sieci udostępniono fragment przemowy pożegnalnej aktora Daniela Craiga, wygłoszonej pod koniec prac nad filmem No Time to Die.

Za kilka dni do kin trafi film Nie czas umierać (ang. No Time to Die), czyli najnowsza odsłona cyklu o przygodach Jamesa Bonda. Obraz jest pożegnaniem Daniela Craiga z tą rolą. Do sieci trafił właśnie ciekawy filmik, stanowiący zapis krótkiej przemowy, jaką aktor wygłosił podczas ostatniego dnia zdjęć.

Craig stwierdził, że – niezależnie od tego, co mówił w niektórych sytuacjach – kochał pracować nad tą serią, zwłaszcza nad jej ostatnią odsłoną. Dodał, że praca z tym zespołem stanowiła dla niego zaszczyt. Podczas pożegnania aktorowi łamał się głos, pokazując, jak emocjonalnym dla niego przeżyciem było wcielanie się w najsłynniejszego z filmowych szpiegów.

Fragment o wcześniejszych wypowiedziach nie pojawił się w tej przemowie bez powodu. W 2015 roku Craig w wywiadzie stwierdził, że wolałby „poderżnąć sobie żyły”, niż ponownie zagrać Bonda. Ostatecznie dał się jednak przekonać do jeszcze jednego występu.

Udostępniony fragment pochodzi z dokumentalnego filmu Being James Bond, który niedawno zadebiutował w streamingowym serwisie Apple TV.

No Time to Die wejdzie na ekrany polskich kin 1 października tego roku. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Craiga w kolejnym filmie z serii.

  1. MGM Studios – oficjalna strona