Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 29 września - 1 października 2023 roku

Wreszcie można obejrzeć nowego Znachora z Leszkiem Lichotą, ale to niejedyna warta uwagi nowość. Zobaczcie, co obejrzeć w ten weekend.

news
Edyta Jastrzębska 28 września 2023
1
Źrodło fot. Castlevania: Nocturne, Clive Bradley, Netflix, 2023 / Meg 2: Głębia, Ben Wheatley, Warner Bros. Pictures, 2023 / Znachor, Michał Gazda, Netflix, 2023
i

Z pewnością nie można przeoczyć premiery Znachora na Netfliksie, ale nie chodzi o żadną ze starych wersji – powstała nowa, z Leszkiem Lichotą w roli głównej. Poza tym wśród ciekawych nowości z tego tygodnia znalazły się m.in. akcyjniak z Jasonem Stathamem oraz spin-off chwalonego anime, Castlevanii, który z pewnością będzie obowiązkową pozycją dla fanów serii. Te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max i Disney+ w weekend 29 września - 1 października 2023 roku.

Znachor – Netflix

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 27 września

Rok premiery: 2023

W opartym na kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza filmie Znachor renomowany chirurg, profesor Rafał Wilczur, po stracie pamięci i rodziny, odnajduje się w zupełnie nowej rzeczywistości. Po latach wędrówki spotyka swoją córkę, nie pamiętając o ich wspólnej przeszłości. W główną postać wcielił się Leszek Lichota, a obsada filmu obejmuje takie talenty jak Maria Kowalska, Ignacy Liss czy Anna Szymańczyk. Znachor spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów, wygląda więc na to, że filmowcy odnieśli sukces, próbując tchnąć nowe życie w tę dobrze znaną historię.

Film Znachor obejrzysz na Netfliksie. A tu przeczytasz naszą recenzję.

Meg 2: Głębia (Meg 2: The Trench) – HBO Max

Co to: film akcji

Od kiedy dostępny na platformie: 29 września

Rok premiery: 2023

W kontynuacji hitu z 2018 roku bohaterowie grani przez gwiazdorów kina akcji, Jasona Stathama i Jinga Wu, prowadzą śmiałą ekipę badawczą w najgłębsze zakątki oceanu. Misja przeradza się w chaos, gdy bezwzględnie prowadzona operacja wydobywcza zagraża ich ekspedycji, prowadząc do walki o przetrwanie. Bohaterowie muszą pokonać olbrzymie rekiny, megalodony, i nieustępliwych niszczycieli środowiska, prowadząc wyścig z czasem.

Film Meg 2: Głębia obejrzysz na HBO Max. A tu przeczytasz naszą recenzję.

Nie ocali cię nikt (No One Will Save You) – Disney+

Co to: film grozy

Od kiedy dostępny na platformie: 22 września

Rok premiery: 2023

Nie ocali cię nikt przedstawia historię Brynn Adams, która czuje się odizolowana od swojej społeczności. W poszukiwaniu pocieszenia wraca do domu, w którym dorastała. Pewnej nocy budzi ją dziwny hałas. Brynn musi stawić czoła groźnym kosmicznym najeźdźcom, starając się nie tylko obronić swoją przyszłość, ale też uporać się z własną przeszłością. Reżyser filmu łączy tu klasyczne konwencje gatunkowe z innowacyjnymi pomysłami.

Film Nie ocali cię nikt obejrzysz na Disney+.

Castlevania: Nocturne – Netflix

Co to: serial fantasy

Od kiedy dostępny na platformie: 28 września

Rok premiery: 2023

Akcja anime Castlevania: Nocturne jest osadzona we Francji z 1792 roku, w szczytowym okresie rewolucji francuskiej. W odległym zakątku kraju arystokracja zawiera sojusz z przerażającym wampirem, który obiecuje „pożreć słońce” i wykorzystać armię wampirów oraz nocnych stworzeń, aby zdławić rewolucję i zniewolić ludzkość. Annette, czarodziejka z Karaibów, szuka Richtera Belmonta, ostatniego potomka legendarnego rodu łowców wampirów, aby poprowadził ruch oporu przeciwko temu zagrożeniu. Castlevania: Nocturne ma szansę być świetnym dodatkiem do udanej serii.

Serial Castlevania: Nocturne obejrzysz na Netfliksie.

Obardowani (Gifted) – Disney+

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 14 czerwca 2022

Rok premiery: 2017

Frank Adler w nadmorskim mieście na Florydzie wychowuje swoją zdolną siostrzenicę, Mary. Gdy zdolności matematyczne siedmioletniej dziewczynki przyciągają uwagę jego dominującej matki, Evelyn, ich bliska więź zostaje zagrożona. Występująca w filmie Roberta jest sympatyczną właścicielką ich domu, z którą są zaprzyjaźnieni, a nauczycielka Mary, Bonnie, która stara się im pomóc, rozwija niespodziewane uczucia do Franka. Mimo pewnych wad scenariusza, Obdarowani oferują ciepłą, choć nie rewolucyjną, opowieść o rodzinie i wyjątkowości, której głównym atutem jest charyzma aktorów i subtelne przesłanie o zawiłościach życia rodzinnego.

Film Obdarowani obejrzysz na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował