Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 28-30 kwietnia 2023 roku

W tym tygodniu w streamingu pojawiło się kilka mocnych tytułów. Spędzenie z nimi weekendu będzie świetnym pomysłem. Zobaczcie, co warto obejrzeć.

news
Edyta Jastrzębska 27 kwietnia 2023
2
Źrodło fot. Pani Davis, Tara Hernandez i Damon Lindelof, Peacock, 2023 / Free Guy, Shawn Levy, 20th Century Studios, 2021 / Miłość i śmierc, Lesli Linka Glatter, HBO Max, 2023
i

Jeśli jesteście miłośnikami true crime, to w tym tygodniu pojawiła się świeżutka pozycja, na którą warto zwrócić uwagę, nawet pomimo tego, że owa historia już wcześniej w kilku wydaniach trafiła na ekrany. Interesująco zapowiada się także serial od twórcy Watchmen, który tym razem na tapet wziął temat sztucznej inteligencji, z którą wojuje pewna zakonnica. A to i tak nie wszystko, bo wśród premier tego tygodnia znalazł się również pewien familijny tytuł, przy którym można spędzić rodzinne popołudnie. Te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max i Disney+ w weekend 28-30 kwietnia 2023 roku.

Łasuch: 2. sezon (Sweet Tooth) – Netflix

 • Co to: serial fantasy
 • Od kiedy dostępny na platformie: 27 kwietnia
 • Rok premiery: 2021

Gdy nadciąga nowa niebezpieczna fala chorych, Gus i grupa innych hybryd zostają uwięzieni przez generała Abbota oraz Ostatnich Ludzi. Aby umocnić swoją władzę, Abbot planuje znaleźć lekarstwo – do tego potrzebne mu są dzieci. Chce wykorzystać je do eksperymentów, które prowadzi uwięziony przez niego doktor Aditya Singh. Naukowca w szukaniu lekarstwa motywuje chęć ocalenia zarażonej żony. Gus zaś zgadza mu się w tym pomóc, aby ochronić swoich przyjaciół, co prowadzi ich oboje w mroczną podróż.

Serial Łasuch obejrzysz na Netfliksie.

Miłość i śmierć (Love & Death) – HBO Max

 • Co to: serial true crime
 • Od kiedy dostępny na platformie: 27 kwietnia
 • Rok premiery: 2023

Kolejne podejście do historii Candy Montgomery. W oparciu o książkę Evidence of Love: A True Story of Passion and Death in the Suburbs oraz różne artykuły powstał serial o brutalnym morderstwie Betty Gore, którego dokonała Montgomery – sąsiadka oraz kochanka męża ofiary. W Miłości i śmierci w Candy wcieliła się Elizabeth Olsen, najbardziej znana z roli Scarlet Witch z MCU.

Serial Miłość i śmierć obejrzysz na HBO Max.

Free Guy – Disney+

 • Co to: film komediowy
 • Od kiedy dostępny na platformie: 26 kwietnia
 • Rok premiery: 2021

W niezwykle popularnej grze wideo Free City, NPC o imieniu Guy poznaje prawdziwą naturę swojego istnienia, gdy na drodze staje mu dziewczyna z jego marzeń – graczka. Jej interakcje z Guyem podczas rozgrywki mają ogromny wpływ nie tylko na niego, lecz również na grę oraz świat rzeczywisty. W tej komedii akcji w głównej roli występuje niezawodny Ryan Reynolds, choć nie jest on jedyną gwiazdą, dla której warto spędzić czas z tym widowiskiem.

Film Free Guy obejrzysz na Disney+.

Pani Davis (Mrs. Davis) – HBO Max

 • Co to: serial sci-fi
 • Od kiedy dostępny na platformie: 25 kwietnia
 • Rok premiery: 2023

Damon Lindelof, twórca Watchmen, wrócił z kolejnym serialem określanym jako „dziwny w pozytywny sposób”, którym zaskarbił sobie sympatię krytyków oraz widzów. Bohaterką tej produkcji jest zakonnica o imieniu Simon, która staje do epickiej walki ze sztuczną inteligencją. Dokładnie tak, kobieta łączy siły ze swoim byłym partnerem, Wiley’em, i wyrusza, aby stanąć w szranki z najpotężniejszą SI na świecie, znaną jako pani Davis.

Serial Pani Davis obejrzysz na HBO Max.

Piotruś Pan i Wendy – Disney+

 • Co to: film przygodowy
 • Od kiedy dostępny na platformie: 28 kwietnia
 • Rok premiery: 2023

Oparty na klasycznej opowieści J.M. Barrie’ego film o chłopcu, który nie chce dorosnąć. Piotruś Pan, bo tak się nazywa, proponuje trójce rodzeństwa z Londynu, aby dołączyli do niego podczas magicznej przygody na zaczarowanej wyspie – Nibylandii. Ich pobyt nie ograniczy się jednak tylko do zabaw, ponieważ będą musieli stawić czoła Kapitanowi Hakowi, antagoniście granemu przez Jude’a Lawa.

Film Piotruś Pan i Wendy obejrzysz na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii