Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 22-24 grudnia 2023 roku

Rebel Moon w tym tygodniu wreszcie wkroczy na ekrany. To jednak nie jedyna warta uwagi produkcja, którą koniecznie musicie obejrzeć w ten weekend.

news
Edyta Jastrzębska 21 grudnia 2023
1
Źrodło fot. Źródło: Pozłacany wiek, Julia Fellowes, HBO, 2022 / Reel Moon – Part One: A Child of Fire, Zack Snyder, Netflix, 2023 / Percy Jackson i bogowie olimpijscy, Rick Riordan i Jonathan E. Steinberg, Disney+, 2023
i

Wigilia już w ten weekend, a my prezentujemy Wam garść nowości, z którymi możecie spędzić nadchodzące święta. Jednak zamiast typowo świątecznych produkcji, proponujemy filmy i seriale z nieco innej kategorii, jednak nie mniej ciekawej, które też nadadzą się na ten czas. Są to zarówno wielkie widowiska sci-fi, jak i nieco bardziej kameralne, dramatyczne historie. Wszystkie te filmy i seriale możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max i Disney+ w weekend 22-24 grudnia 2023 roku.

Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia (Rebel Moon - Part One: A Child of Fire) – Netflix

Co to: film sci-fi

Od kiedy dostępny na platformie: 22 grudnia

Rok premiery: 2023

Kosmiczna opera Zacka Snydera początkowo planowana jako element uniwersum Star Wars, ostatecznie okazała się otwarciem dla nowego filmowego świata, za który filmowiec odpowiada wraz z Netfliksem. To historia pewnej enigmatycznej kobiety, Kory, która po tym, jak zamieszkiwaną przez nią kolonię na krańcu galaktyki zaatakuje armia tyrana Balisariusa, rusza z misją odnalezienia wojowników. Mają pomóc jej ochronić rolników zamieszkujących Veldt i ich ziemię.

Film Rebel Moon – część 1: Dziecko ognia obejrzysz na Netfliksie.

Pozłacany wiek (The Gilded Age) – HBO Max

Co to: serial dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 17 grudnia

Rok premiery: 2022

Jeśli ktoś czekał z seansem drugiego sezonu Pozłacanego wieku na wszystkie odcinki, to wreszcie może usiąść do oglądania serialu, ponieważ w ostatnią niedzielę zadebiutował finałowy odcinek. Można więc w końcu zanurzyć się w całą historię drugiej serii z okresu ogromnych zmian gospodarczych, tworzenia i utraty ogromnych fortun oraz zaciekłej rywalizacji między starymi i nowymi bogaczami.

Serial Pozłacany wiek obejrzysz na HBO Max.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy (Percy Jackson and the Olympians) – Disney+

Co to: serial fantasy

Od kiedy dostępny na platformie: 15 grudnia

Rok premiery: 2023

Percy Jackson i bogowie olimpijscy wracają w nowej odsłonie. Po latach Disney postanowił zabrać się za to zaniedbane w filmowo-serialowym świecie uniwersum i jeszcze raz przenieść na ekrany historię Percy’ego, który po odkryciu swojego boskiego dziedzictwa i nauce w obozie pełnym podobnych sobie dzieciaków, rusza z misją odnalezienia artefaktu Zeusa – błyskawicy.

Serial Percy Jackson i bogowie olimpijscy obejrzysz na Disney+. A tu przeczytasz naszą recenzję.

Maestro – Netflix

Co to: film dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 20 grudnia

Rok premiery: 2023

Dzieło, w którym Bradley Cooper nie tylko pełni rolę gwiazdy, lecz również reżysera, ponownie stając za kamerą. Film ma przybliżyć życie i historię utalentowanego kompozytora Leonarda Bernsteina, przede wszystkim jednak koncentrując się na jego miłosnej relacji z aktorką Felicią Montealegre Cohn Bernstein.

Film Maestro obejrzysz na Netfliksie.

A gdyby…?: 2. sezon (What if…?) – Disney+

Co to: serial animowany

Od kiedy dostępny na platformie: 22 grudnia

Rok premiery: 2021

Marvel ponownie zabiera widzów do alternatywnego uniwersum, gdzie poznamy losy dobrze znanych nam bohaterów w nieco innej odsłonie. Zobaczymy między innymi jak Odyn walczy z Mandarynem, Tony Stark zajmuje miejsce Thora w historii z Ragnaroku i wiele innych zwariowanych opowieści. W dodatku po raz pierwszy zostanie przedstawiona superbohaterka stworzona specjalnie na potrzeby MCU – Kahhori.

Serial A gdyby…? obejrzysz na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

Kiedy rozgrywa się akcja The Acolyte? Nowy serial na osi czasu Star Wars

Kiedy rozgrywa się akcja The Acolyte? Nowy serial na osi czasu Star Wars

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny