Pozłacany Wiek (The Gilded Age)

Serial (US) premiera: 24.01.2022

Pozłacany wiek (The Gilded Age) to serial będący dramatem historycznym, którego akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w okresie tytułowego Wieku pozłacanego (ostatnie trzy dekady XIX wieku). czytaj więcej

Nowy sezon
Sezonów: 2
Epizodów: 12
Sezon 2
3 Epizody
Premiera 29.10.2023
Wszystkie Sezony

Więcej o Pozłacany Wiek

Wyczekiwany hit HBO wraca z 2. sezonem po niemal 2 latach. Zobacz zwiastun serialu

HBO zdecydowało w końcu pokazać pierwszy zwiastun drugiego sezonu serialu Pozłacany wiek, który wraca na nasze ekrany po niemal 2 latach.

Wyczekiwany hit HBO wraca z 2. sezonem po niemal 2 latach. Zobacz zwiastun serialu

Marcel Bojar, 24 sierpnia 2023, 12:15

Wyczekiwany hit HBO wraca z 2. sezonem po niemal 2 latach. Zobacz zwiastun serialu

Serial: Pozłacany Wiek

Pozłacany wiek (The Gilded Age) to serial będący dramatem historycznym, którego akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w okresie tytułowego Wieku pozłacanego (ostatnie trzy dekady XIX wieku).

Pozłacany wiek (The Gilded Age) to dramat historyczny stworzony przez Juliana Felllowesa dla HBO. Główną bohaterką serialu jest sierota Marian Brook. W 1882 roku po śmierci ojca, dziewczyna przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami. Spędzając czas w towarzystwie Peggy Scott, początkującej pisarki, która szuka pretekstu, aby zacząć wszystko od nowa, Marian przypadkowo zostaje uwikłana konflikt między jedną z ciotek, dziedziczką starej fortuny, a jej bogatymi sąsiadami. W świecie stojącym u progu nowoczesności, bohaterka zmuszona będzie dostosować się do obowiązujących reguł społecznych. Premiera serialu miała miejsce 24 stycznia 2022 roku.