Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 stycznia 2022, 13:10

autor: M. "Barszcz" B.

Ciche miejsce: spin off otrzymał reżysera

Uniwersum Cichego miejsca rozrasta się. Po świetnej części pierwszej i całkiem niezłym sequelu wytwórnia Paramount zleciła produkcję spin-offu. Po wielu zmianach w zespole twórców film w końcu znalazł reżysera.

UWAGA! Tekst zawiera mikrospoilery, dotyczące obydwu części Cichego miejsca.

Ciche miejsce oraz jego kontynuacja wniosły nieco świeżości do świata filmów grozy. Koncepcja trzymającego w napięciu połączenia thrillera i horroru, gdzie dźwięk i odgłosy pełnią istotną rolę, zyskała uznanie widzów. Reżyser John Krasinski chce rozszerzyć to uniwersum o spin-off. Pierwotnie jego produkcją miał zająć się Jeff Nichols (znany z Midnight Special), ale w październiku zeszłego roku rozstał się z ekipą, aby skupić się na własnych projektach. Jak donosi portal Deadline, w końcu udało się znaleźć nowego reżysera – jest nim Michael Sarnoski, określany przez Nicolasa Cage’a jako zbawiciel jego kariery (możecie o tym przeczytać tutaj).

John Krasinski wspominał, że był zachwycony pracą reżysera i efektem końcowym w postaci filmu Świnia (The Pig). Podobno Sarnoski od samego początku brany był pod uwagę w kontekście omawianego spin-offu. Obecnie wiemy, że Jeff Nichols pracował nad scenariuszem. Nie jest pewne, czy nowy reżyser skorzysta z dorobku poprzednika, czy rozpocznie pisanie fabuły od nowa.

Przypomnijmy, że Ciche miejsce 2 było jednym z pierwszych filmów, które pojawiły się w kinach w czasach pandemii. Poradziło sobie całkiem nieźle, zarabiając 297 milionów dolarów na całym świecie. Fabuła zawierała nieco więcej retrospekcji, ukazujących, jak inwazja obcych doprowadziła do apokalipsy. Pozwoliło to ukazać świat zewnętrzny i umożliwiły bohaterom rozpoczęcie poszukiwań nowego, bezpiecznego schronienia.

O nowym filmie osadzonym w świecie Cichego miejsca wiemy na ten moment jedynie tyle, że będzie to osobna historia, a nie kontynuacja przygód rodziny Abbottów. Data premiery również nie jest znana.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.