Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2022, 13:46

autor: Ania Orzech

Do obsady Diuny 2 dołącza legenda Hollywood

Obsadzono jedną z najważniejszych ról w Diunie. Imperatora Shaddama IV zagra legenda Hollywood. Aktor znany jest z takich filmów jak Król Nowego Jorku, Łowca jeleni, Złap mnie, jeśli potrafisz oraz Armia Boga.

kadr z filmu Jak zostać kotem

Druga część Diuny to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2023 roku. Zdjęcia do niego startują latem tego roku, a jedną z kluczowych ról właśnie obsadzono.

Christopher Walken jako Imperator Shaddam IV

Jak informuje serwis The Hollywood Reporter, Christopher Walken zagra Imperatora Shaddama IV, który wspólnie z Harkonnenami zaplanował unicestwienie rodu Atrydów.

Walken to prawdziwy hollywoodzki weteran. Do tej pory najbardziej znany z roli w dramacie wojennym Łowca jeleni, za którą otrzymał Oscara.

W tym miejscu warto przypomnieć, że do obsady Diuny 2 dołączyli także Florence Pugh, która otrzymała rolę księżniczki Irulany oraz Austin Butler, który wcieli się w młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

Kim jest Imperator Shaddam IV?

Shaddam IV z rodu Corrinów to imperator znanego wszechświata, który w pierwszej części filmu tworzy spisek mający na celu zniszczenie rodu Atrydów. W tym celu oddaje Atrydom planetę Arrakis, będącą do tej pory w posiadaniu Harkonnenów i doprowadza do krwawego konfliktu.

Ochronę przebiegłemu władcy zapewnia armia złożona z sardaukarów, czyli fanatycznych wojowników siejących grozę we wszechświecie.

Mimo iż w pierwszej części filmu nie mieliśmy okazji zobaczyć Imperatora, to jego książkowy opis pomógł w wyobrażeniu go sobie, ponieważ całkiem dobrze przedstawia to, jak wygląda:

(...) Miał siedemdziesiąt dwa lata, jednak wyglądał najwyżej na trzydzieści pięć w roku, w którym nakreślił śmierć księcia Leto i powtórnie oddał Arrakis Harkonnenom. Rzadko pokazywał się publicznie inaczej niż w mundurze sardaukara i czarnym hełmie z imperialnym złotym lwem na szczycie. Mundur otwarcie przypominał w czym tkwi jego siła.

Diuna 2 – obsada i data premiery

W rolach głównych powracają Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Josh Brolin, Dave Bautista oraz Stellan Skarsgard.

Premierę Diuny 2 zaplanowano na 20 października 2023 roku. W oczekiwaniu na kontynuację przygód Paula Atrydy warto przypomnieć sobie wydarzenia z pierwszej części, która dostępna jest w ofercie platformy HBO Max.

HBO Max kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.