Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 września 2021, 11:32

autor: mokosh

Christopher Nolan pracuje nad filmem o bombie jądrowej [Aktualizacja]

Bardzo prawdopodobne, że powstanie film biograficzny o twórcy bomby jądrowej, a jego reżyserem ma być Christopher Nolan.

Aktualizacja

Deadline poinformowało, że dystrybutorem filmu o Oppenheimerze, będzie studio Universal Pictures. Co więcej, w pracy nad filmem Nolanowi pomagać będzie także jego żona Emma Thomas, z którą wspólnie pracują pod banerem swojej wytwórni Syncopy Films Inc. . Produkcja filmu ma rozpocząć się już w pierwszej połowie 2022 roku.

Oryginalna wiadomość

W serwisie Deadline pojawiła się informacja, według której wielokrotnie nagradzany reżyser Christopher Nolan ma przygotowywać się do pracy nad nowym filmem. Produkcja, podobnie do wyreżyserowanej przez niego Dunkierki, będzie osadzona w czasach II wojny światowej, a fabuła tym razem skupi się wokół postaci Roberta Oppenheimera - dyrektora projektu bomby atomowej.

Wbrew pozorom najważniejsze nie jest tutaj to, iż takowy film ma powstać, a to, że nie wiadomo, kto mógłby zostać dystrybutorem tej produkcji. W styczniu głośno było o tym, że Christopher Nolan sprzeciwił się studiu Warner Bros., z którym współpracował przez prawie 20 lat. Jak wiemy, WB podjęło w tym roku decyzję, że tworzone przez nich filmy pojawiać się będą jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max, z którą firma współpracuje. Problem leży w tym, że Nolan jest twardym zwolennikiem kina i zacięcie walczy o pierwszeństwo premiery kinowej względem tej cyfrowej.

Oczywiście w kolejce do realizacji projektu reżysera stoi wiele wytwórni, w tym także Netflix, którego jeden z przedstawicieli postanowił, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by skłonić Nolana do kooperacji. Pojawia się tutaj jednak zgrzyt taki jak w przypadku Warner Bros. – Netflix to serwis VoD, a do tych reżyser nie jest zbyt przekonany. Poza tym ostatnie produkcje Nolana powstawały we współpracy z Sony, Paramount czy Universal, jednak żadna z nich także nie jest „święta” w kwestii podejścia do streamingu. Universal ogłosił, że Halloween zabija jednocześnie pojawi się w kinach i na nowej platformie Peacock, a Sony i Paramount zbierają potężne pieniądze, sprzedając produkcje platformom VoD.

Wracając jednak do samego filmu, wiemy o nim tyle samo co o przyszłym dystrybutorze – praktycznie nic. Jednak, jak podaje Deadline, bardzo możliwe jest, że w produkcji zobaczymy Cilliana Murphy’ego, aktora, który współpracował już z Nolanem przy okazji kręcenia Incepcji, Dunkierki czy filmów o Mrocznym Rycerzu.