Chris Pratt obiecał, że film Super Mario Bros. nikomu nie zrujnuje dzieciństwa

Chris Pratt skomentował swój występ w roli Mario z filmu Super Mario Bros.

news
3 kwietnia 2023
2
Źrodło fot. Super Mario Bros., Aaron Horvath, Michael Jelenic, Universal Pictures, 2023
i

W sobotę w Los Angeles odbyła się uroczysta premiera filmu Super Mario Bros., w którym głos tytułowemu Mario podkłada Chris Pratt. Jego angaż nie przypadł fanom do gustu, czego efektem były liczne przeróbki z Pedrem Pascalem, sugerujące, że to on powinien zagrać hydraulika z rodziny włoskich emigrantów.

Na sobotniej premierze pojawił się również Chris Pratt, który udzielił krótkiej wypowiedzi magazynowi The Hollywood Reporter. Gwiazdor opowiedział o kulisach swojej roli oraz reakcji fanów.

Kiedy mi to zaproponowali, pomyślałem: „Wow, nie schrzańmy tego”. Myślę, że stąd się to wszystko bierze. Ludzie są pasjonatami danej postaci i prawdopodobnie widzieli, jak niektórzy z ich ulubieńców zostali schrzanieni [w adaptacjach filmowych]. To trochę cyniczny biznes. Kręcimy filmy tylko dlatego, że coś jest znane.

Pratt obiecał, że Super Mario Bros. nie zniszczy nikomu dzieciństwa. Wspomniał również o pracy nad Lego: Przygoda, filmem familijnym z 2014 roku, gdzie zdubbingował jedną z postaci zaraz obok Willa Arnetta, Elizabeth Banks i Morgana Freemana.

Widziałem to już w filmie Lego. Gdy o nim usłyszałem, pomyślałem: „Jak zamierzacie nakręcić film o klockach?” […]. A potem Chris Miller i Phil Lord stworzyli tę niesamowitą ekranizację, której byłem częścią i którą pokochałem. To jest zawsze duże wyzwanie. Zdarzają się przypadki, gdzie ludzie robią złe filmy i rujnują komuś dzieciństwo. Czułem presję, by tego nie zrobić i na szczęście żadne z nas nie zrobiło. Myślę, że film jest fantastyczny. Twoje dzieciństwo pozostanie nienaruszone.

Super Mario Bros. to adaptacja gry Nintendo o przygodach braci, Mario i Luigiego, hydraulików z Brooklynu. Tytułowego protagonistę zdubbingował Chris Pratt, choć jego angaż spotkał się z dezaprobatą widzów. Murem za aktorem stanął reżyser filmu, Aaron Horvath:

Chcieliśmy się upewnić, że Mario stanie się prawdziwą postacią, prawdziwym facetem z prawdziwą rodziną, dlatego musieliśmy go naprawdę dopracować. On jest typowym „everymanem”, jest hydraulikiem, który udaje się do magicznego świata, by stać się głównym bohaterem. Chris Pratt tak dobrze zagrał tę postać. Mario jest zabawny, twardo stąpa po ziemi, ale także zgrywa superbohatera, a Chris spełniał wszystkie wymagania.

Ponadto Horvath przekonuje, że obsada wcale nie jest zła i nie psuje odbioru ekranizacji.

Musisz po prostu dać mu szansę. Pięć minut po rozpoczęciu filmu jesteś już w tym świecie i nawet nie myślisz: „Och, to Chris Pratt”. Myślisz sobie: „To jest Mario i jestem z nim w tej podróży”.

Światowa premiera Super Mario Bros. odbędzie się 5 kwietnia. Polska premiera planowana jest na 26 maja, jednak w kilku miejscach film zobaczymy już 11 kwietnia.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina

Chciałbym, aby serialowy Fallout w pełni oddał ducha postapokaliptycznej przygody

Chciałbym, aby serialowy Fallout w pełni oddał ducha postapokaliptycznej przygody

Gwiazda Tomb Raider zabiera głos w sprawie sequela

Gwiazda Tomb Raider zabiera głos w sprawie sequela

Filmowy Super Mario dostarcza zabawy nie tylko dzieciom

Filmowy Super Mario dostarcza zabawy nie tylko dzieciom

Henry Cavill to idealny wybór na Arthasa do filmu Warcraft 2

Henry Cavill to idealny wybór na Arthasa do filmu Warcraft 2