Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 listopada 2022, 11:45

autor: Weronika Morozewicz

Chris Hemsworth zdradza, że Extraction 2 ukaże jeszcze bardziej szaloną scenę walki w jednym ujęciu

Extraction 2 po raz kolejny przedstawi spektakularne sceny kaskaderskie z udziałem Chrisa Hemswortha. Zdaniem aktora nadchodzące widowisko przebije 12-minutową sekwencję z pierwszej części, która stworzyła iluzję długiego ujęcia bez cięć.

Źrodło fot. Extraction 2, Sam Hargrave, Netflix, 2023
i

Chris Hemsworth powraca na ekrany w roli najemnika Tylera Rake’a w przepełnionym akcją filmie Extraction 2. Za kamerą sequela Netfliksa ponownie stanie kaskader Sam Hargrave, który był odpowiedzialny za wiele spektakularnych momentów, takich jak 12-minutowa sekwencja akcji sfilmowana na wzór jednego ujęcia. Zakończenie pierwszej części sprawiło, że los głównego bohatera wydawał się całkiem niepewny, jednak Rake finalnie przeżył śmiertelny postrzał.

Szczegóły związane z fabułą nadchodzącego widowiska pozostają owiane tajemnicą. Podczas jednego z ostatnich wywiadów Hemsworth zachował większość informacji dla siebie, jednak zdołał pochwalić się, że produkcja po raz kolejny przedstawi scenę akcji przypominającą jedno ujęcie:

W tym filmie będzie jeszcze dłuższa scena. Na planie był helikopter, który ląduje na pędzącym pociągu. Schodzi sześciu facetów, którzy stają ze mną do walki. Wchodzę na górę, chwytam za broń i strzelam do helikoptera lecącego do tyłu przed pociągiem o pełnej prędkości. To było szalone. Później 300 statystów wzięło udział w choreografii sceny walki rodem z filmu Old Boy. To obłęd. Ten film jest na najwyższym poziomie.

Wspomniana przez Hemswortha scena z produkcji Old Boy przedstawia słynną sekwencję walki na korytarzu. Zwiastun Tylera Rake’a 2 wskazuje, że nadchodzący film prawdopodobnie ukaże podobną scenę na tle więziennych zamieszek.

Pierwsza część zebrała dość pozytywne oceny, lecz główną atrakcją filmu o stosunkowo prostej historii okazała się sama akcja. Na szczególną uwagę zasłużyły sceny walki wręcz, którym przysłużyło się kaskaderskie doświadczenie reżysera, podobnie jak w przypadku Chada Stahelskiego i serii John Wick.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Hargrave pomógł w przeniesieniu akcji na duży ekran również w innych produkcjach. Reżyser może pochwalić się koordynacją kaskaderów między innymi podczas realizacji filmu Avengers: Wojna bez granic czy Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz.

Poza wspomnianymi momentami, nadchodzące widowisko zdaje się podążać podobną ścieżką – Rake ponownie weźmie udział w wielu mniejszych potyczkach oraz pościgach. Wiadomo także, że bohater tym razem wyruszy na misję do nieco chłodniejszego miejsca.

Na ten moment nie potwierdzono, czy powstanie trzecia część serii. Film Tyler Rake 2 zadebiutuje w 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług których oferty prezentowane są powyżej.