Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 listopada 2022, 13:55

autor: Weronika Morozewicz

Chris Hemsworth martwił się, że zaszkodzi serii Mad Max

Nadchodzące widowisko Mad Max: Furiosa przedstawi Chrisa Hemswortha w roli czarnego charakteru. Podjęcie się przez aktora próby zagrania złoczyńcy okazało się nie lada wyzwaniem. Gwiazda przyznała, że miała problemy z odkryciem całkiem nowej postaci oraz bała się zaszkodzenia franczyzie.

Źrodło fot. Tyler Rake: Ocalenie, Sam Hargrave, Netflix, 2020
i

Chris Hemsworth przechodzi od roli superbohatera do złoczyńcy w nadchodzącej produkcji Furiosa. Prequel Mad Maxa wyreżyseruje sam twórca serii, George Miller, a rolę tytułowej bohaterki po Charlize Theron przejmie Anya Taylor-Joy. Do tej pory nie podano więcej szczegółów na temat odgrywanej przez Hemswortha postaci, ale w jednym z wywiadów aktor zdradził, że przygotowania do roli tym razem były znacznie trudniejsze:

Właśnie skończyłem kręcić Furiosę z George’em Millerem. Film należy do sagi Mad Maxa. Często dostaję scenariusz i wiem, kim jest moja postać już po jego pierwszym bądź drugim przeczytaniu. Od razu nachodzi mnie instynktowne przeczucie i mówię: „Dobra, dam radę”. Scenariusz do tego filmu przeczytałem dwa lata przed rozpoczęciem zdjęć i byłem nim zachwycony. To najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek przeczytałem. Uwielbiam George’a Millera, ale nie wiedziałem, kim jest moja postać. Mieliśmy około czterech tygodni prób, zaczęliśmy się w to wszystko zagłębiać, a do mnie zaczęły docierać różne rzeczy. Około dwóch tygodni przed rozpoczęciem zdjęć, coś zaświtało. Powiedziałem: „Chyba wiem, kim on jest. Tak właśnie się porusza”. Jednak w trakcie przygotowań, czyli przez te kilka lat, byłem przerażony. Myślałem, że zaszkodzę jednej z najbardziej ikonicznych franczyz i że pogrążę Mad Maxa.

HBO Max kupisz tutaj

Fani spekulowali, że Hemsworth być może zagra młodszą wersję Immortana Joe, głównego antagonisty z Mad Max: Na drodze gniewu. Zdjęcia z planu zdjęciowego ukazały przemianę fizyczną aktora do roli, jednak na ich podstawie nie można do końca stwierdzić, czy wcieli się on w znanego nam złoczyńcę lub przedstawi całkowicie nową postać.

Miller potwierdził, że w odróżnieniu od poprzedniej części, Furiosa nie będzie wielkim pościgiem. Jednak produkcja najpewniej postara się odzwierciedlić większość kluczowych elementów zachowanych przy kręceniu starszych części z serii.

Choć Hemsworth ma na swoim koncie również kilka czarnych charakterów, nadchodzący prequel ma ukazać zupełnie nową odsłonę aktora. Premierę Furiosy zaplanowano na 2024 rok.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług których oferty prezentowane są powyżej.