Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lipca 2022, 12:45

autor: Edyta Jastrzębska

Chris Hemsworth nie do poznania na planie Mad Max: Furiosa

Nowe zdjęcia z planu Furiosy, czyli prequela Mad Max: Na drodze gniewu, ujawniają, jak będzie wyglądać postać grana przez Chrisa Hemswortha.

Źródło: Warner Bros. / Marvel Studios

Od miesiąca trwają prace na planie prequela Mad Max: Na drodze gniewu. Wraz z ich rozpoczęciem Chris Hemsworth podzielił się pierwszym zdjęciem z produkcji, a teraz portal The Daily Mail udostępnił fotografie, na których możemy zobaczyć, jak prezentuje się postać grana przez aktora znanego z filmów z MCU.

Ucharakteryzowany do roli w Furiosie Hemsworth jest niemal nie do poznania. W kasztanowej peruce i ze sztuczną brodą w tym samym kolorze oraz w protezie nosa prawie zupełnie nie przypomina siebie. Niestety trudno jest na tych zdjęciach lepiej przyjrzeć się jego kostiumowi, ponieważ na większości z nich zakrywa go kurtka. Tylko jedna, słabej jakości fotografia pokazuje jego strój filmowy, na który składają się, jak się wydaje, skórzane spodnie oraz czerwona peleryna. Poniżej możecie zobaczyć wspomniane fotografie z planu:

Mówi się, że Chris Hemsworth w Furiosie zagra złoczyńcę, Dementusa, ale te pogłoski nie zostały oficjalnie potwierdzone. Zdjęcia jednak mogą częściowo na to wskazywać, jako że w oficjalnym opisie fabuły wspomniane jest, iż młoda Furiosa wpada w ręce hordy motocyklistów dowodzonej przez Dementusa, a na fotografiach widzimy Hemswortha w towarzystwie postapokaliptycznego gangu motocyklowego. Opis Dementusa z castingu jasno wskazywał jednak na to, że na czole postaci znajduje się blizna zszyta za pomocą chromowanych zszywek [via Comicbook], czego nie widać na twarzy aktora. Nie wiadomo, czy twórcy po prostu z tego zrezygnowali, czy jednak okaże się, że Australijczyk zagra kogoś innego.

Oficjalny opis fabuły prequela Mad Max: Na drodze gniewu:

Po upadku świata młoda Furiosa zostaje porwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej hordy motocyklistów dowodzonej przez watażkę Dementusa. Przemierzając Pustkowia, natrafiają na Cytadelę, której przewodniczy Immortan Joe. Podczas wojny dwóch tyranów o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, szukając sposobu na znalezienie drogi do domu.

Premiera Furiosy jest zaplanowana na 24 maja 2024 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.