Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 września 2022, 14:30

Cassian Andor i Han Solo mogli się znać? 4. odcinek Andora ujawnił, co ich łączy

Twórcy seriali i filmów często decydują się na wprowadzanie nawiązań do produkcji z tego samego uniwersum. Nie inaczej jest w przypadku Andora, jednak można tutaj mówić o niemałym zaskoczeniu.

Źrodło fot. Andor; Tony Gilroy; Disney; 2022
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z serialem Andor.

Kinowe Uniwersum Marvela i świat Gwiezdnych wojen rozrosły się do ogromnych rozmiarów. Każda nowa produkcja wprowadza wiele nawiązań do poprzednich, a ich wynajdowanie jest gratką dla prawdziwych fanów.

Co łączy Cassiana Andora z Hanem Solo?

Nie inaczej jest w przypadku serialu Andor. Otóż czwarty epizod ujawnia zaskakujące powiązanie Cassiana Andora z Hanem Solo. Cieszące się reputacją znanych rebeliantów postacie mogą być ze sobą połączone przez jeden istotny szczegół.

Disney+ kupisz tutaj

W najnowszym odcinku dowiedzieliśmy się więcej na temat przeszłości głównego bohatera. Podczas rozmowy z Luthenem Raelem Cassian wspomina o swoich przeżyciach na planecie Mimban. Okazuje się, że bohater wałczył tam o przetrwanie w trakcie Bitwy o Mimban przez blisko dwa lata i był jednym z zaledwie pięćdziesięciu ocalałych. Dołączył do armii po ucieczce z rodzinnej planety Kenari.

Taka była jednak wersja wydarzeń przedstawiona przez Cassiana. Prawda okazuje się inna, a zdradził ją Luthen mówiąc, że Andor faktycznie był na planecie podczas bitwy, jednak pełnił tam rolę kucharza.

Czy Cassian Andor i Han Solo spotkali się?

Jednak jak to się łączy z przemytnikiem, który znany jest jako jeden z najsłynniejszych przeciwników Imperium?

Otóż Han Solo również przez pewien czas znajdował się na tej bagiennej planecie. Zostało to pokazane w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. Główny bohater spędził w tym miejscu kilka chwil, w ciągu których zdążył poznać Chewbaccę i Tobiasa Becketta. Poznaliśmy go tam jako imperialnego żołnierza zmuszonego do walki przeciwko rebeliantom stacjonującym na planecie.

Dlatego też możliwe jest, że obaj byli na planecie Mimban w tym samym czasie, a do ich spotkania doszło poza ekranem. Jednak informacje na temat tego, co faktycznie się wydarzyło, są na tę chwilę skąpe. Dlatego nie można być do końca pewnym, czy Cassian Andor i Han Solo rzeczywiście spotkali się na Mimbanie. Nie można być również pewnym, czy obydwie postacie w ogóle się ze sobą spotkały.

Jak już dobrze wiemy, Han Solo dołączył do rebeliantów w trakcie oryginalnej trylogii, której wydarzenia działy się tuż po tym, jak Cassian Andor zginął na Scarif po zuchwałej kradzieży planów Gwiazdy Śmierci. Jednakże perspektywa spotkania tych dwóch rebeliantów jest interesującym pomysłem. Nawet jeśli istnieje mała szansa, że do takowego spotkania w ogóle doszło.

Wątek planety Mimban z czwartego odcinka Andor pokazuje jednak, że pomimo ogromnego rozmiaru galaktyki, istnieje szansa na wszelkiego rodzaju nawiązania i interakcje pomiędzy postaciami, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.