Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 czerwca 2021, 13:50

autor: Karol Laska

Wielka jest moc w Hollywood. Carrie Fisher wchodzi do Alei Gwiazd, a Mark Hamill reaguje

Ogłoszono 38 nazwisk, które otrzymają swoje gwiazdy w Hollywoodzkiej Alei Sławy. Wśród nich znalazła się świętej pamięci aktorka ze Star Wars, Carrie Fisher. Filmowy Luke Skywalker, Mark Hamill, postanowił złożyć jej zasłużony hołd.

Hollywoodzka Aleja Sławy jest zarezerwowana dla największych gwiazd amerykańskiej popkultury, jakie chodziły po tej ziemi. I choć istnieje już od 1958 roku, to wciąż swojego miejsca na niej nie otrzymało wielu utalentowanych artystów. Na stronie internetowej Hollywood Walk of Fame można przeczytać o 38 kolejnych nominacjach do znalezienia się w tym elitarnym gronie – mowa tu zarówno o reprezentantach kinematografii, telewizji, muzyki, teatru, jak i radia. Nas przede wszystkim interesuje ta pierwsza grupa.

Kto od teraz będzie zaliczał się do tej ekipy? Chociażby Ewan McGregor, czyli wybitny aktor znany przede wszystkim ze swojej roli Obi-Wana Kenobiego w Star Wars. Jeżeli chodzi o Gwiezdne wojny, to również ich inna wielka gwiazda wejdzie do Alei Gwiazd w Los Angeles, ale pośmiertnie. To Carrie Fisher, czyli nasza ukochana księżniczka Leia. Z tego wyróżnienia ucieszył się przede wszystkim filmowy Luke Skywalker, Mark Hamill. Pisze on na Twitterze:

Chciałbym pogratulować i złożyć hołd cześć wszystkim 38 nowym członkom Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Witam w sąsiedztwie! Szczególnie dużo miłości oraz pozdrowienia z użyciem środkowego palca wysyłam niezrównanej, przezabawnej i niezważającej na siły natury duchowej siostrze, Carrie Fisher. Jej gwiazda będzie świecić stąd po wsze czasy.

Warto wspomnieć również o innych „wygranych”, takich jak aktorzy Willem Dafoe (Spider-Man), Macaulay Culkin (Kevin sam w domu), Michael B. Jordan (Czarna Pantera) czy reżyser Ojca chrzestnego, Francis Ford Coppola. Wielu utalentowanych artystów zapisze się tym razem na hollywoodzkim gruncie.

kalendarz wiadomości
2021
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4

5

6

7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

20

21 22 23 24 25 26

27

28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.