Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 sierpnia 2021, 20:12

Brendan Fraser przeżywa renesans, kibicuje mu „cały Internet”

Brendan Fraser, będący swego czasu gwiazdą filmu Mumia, wzruszył się podczas rozmowy z Lindley Key. Cosplayerka zapewniła aktora, że „cały Internet” kibicuje mu w powrocie do hollywoodzkiej pierwszej ligi.

Popularna cosplayerka Lindley Key przeprowadziła niedawno rozmowę z Brendanem Fraserem – aktorem, który dał się poznać szerszej publiczności głównie jako Rick O’Connell w filmie Mumia z 1999 roku i jego dwóch sequelach. Pretekstem do dyskusji okazał się powrót Frasera na hollywoodzki piedestał. Gwiazdor pochwalił się bowiem, że po występach w kryminale No Sudden Move i dramacie The Whale nawiązał współpracę z Martinem Scorsese, Leonardem DiCaprio i Robertem De Niro przy filmie Killers of the Flower Moon. W reakcji na te słowa Lindley Key, przebrana za znaną z Mumii postać Evelyn O'Connell (którą grała Rachel Weisz), zapewniła aktora, że w sieci jest bardzo kochany, a internauci nie mogą doczekać się jego przyszłych kreacji. Reakcja wzruszonego Frasera nie potrzebuje opisu słownego – możecie ją zobaczyć tutaj.

Brendan Fraser przeżywa renesans, kibicuje mu „cały Internet” - ilustracja #1
Brendan Fraser i Rachel Weisz w filmie Mumia. Źródło: Universal Pictures.

Krótkie wideo okazało się absolutnym hitem; obejrzało je już prawie pół miliona osób. Swoje wsparcie dla aktora szybko wyraziła też społeczność Reddita. W poświęconym nagraniu wątku pojawiły się wpisy w stylu: „Mumia to niesamowity film właśnie dzięki niemu [Fraserowi – dop. red.]”. Niektóre internautki (a przynajmniej tak zakładam) zdobyły się na większą bezpośredniość, pisząc, iż: „Przyszły tu tylko po to, by powiedzieć, że kochają Brendana Frasera bez żadnego konkretnego powodu i po prostu czują, iż musi on być wspaniałym facetem”.

Jeśli nie wiecie, skąd te pełne wsparcia słowa, już spieszę z wyjaśnieniem. Ikoniczny występ w Mumii nie zapewnił Fraserowi wielu angaży do kolejnych wysokobudżetowych hollywoodzkich hitów. Jak stwierdził sam aktor w wywiadzie udzielonym w 2008 roku Guardianowi, ludzie nie polubili jego, tylko filmy, w których grał.

Występujesz w filmie, więc Hollywood kocha cię przez jakiś czas. Kocha, kocha, kocha – aż nagle zadurza się w kimś innym. To nie jest nawet cykliczne, wszystko zależy od kaprysu.

Fraser, który przez problemy osobiste – rozwód, prowadzącą do otyłości depresję i molestowanie seksualne – pożegnał się z mainstreamowymi produkcjami na kolejne lata, nie mógł wiedzieć, że za kilkanaście lat te słowa będą oddawały jego sytuację zawodową jeszcze trafniej niż przeszło dekadę wcześniej. Miejmy nadzieję, iż zły czas w życiu aktora przeminął bezpowrotnie i odtąd będzie on mógł płynąć z wiatrem.

kalendarz wiadomości
2021
sierpień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.