Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 czerwca 2022, 15:47

Kim jest Dr. Fate z Black Adam i dlaczego zasługuje na własny film?

Zwiastun Black Adama zwrócił uwagę widzów na inną popularną postać z DC Universe. Pierce Brosnan jako Doctor Fate pojawi się u boku Dwayne’a Johnsona i fani już teraz domagają się jego samodzielnego filmu. Popyt na kinowe uniwersum DC rośnie.

Źródło: YouTube / Warner Bros. Pictures

Pierce Brosnan wraca do kin w wielkim stylu i garnitur Jamesa Bonda zmienił na kostium superbohatera znanego jako Doctor Fate. Od debiutu tego potężnego czarodzieja w 1940 roku wiele osób na kartach komiksów przywdziewało jego strój, ale to pierwszego Doctora, czyli Kenta Nelsona, zobaczymy na srebrnym ekranie.

W sieci natychmiast pojawiły się głosy fanów domagających się spin-offu, w którym na pierwszym planie będzie właśnie Doctor Fate. Oczywiście miałby go zagrać również Pierce Brosnan, który wraz z pojawieniem się zwiastuna Black Adama, w oczach fanów stał się pełnoprawnym członkiem DC.

Bluelanternc jest podekscytowany wizją filmu z Doctorem w roli głównej:

Doctor Fate w samodzielnym filmie to jest coś, czego jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy.

Użytkownik RTSV krótko określił swoje oczekiwania:

Ja tylko mówię, że potrzebujemy teraz filmu Doctora Fate’a. Kiedy to będziecie robić proszę #RestoreTheSnyderVerse.

VirgoBlade widzi w tym okazję na realizację jednego ze swoich pomysłów:

Przywracam mój pomysł na serię Doctor Fate dla HBO Max. Dzięki temu moglibyśmy obejrzeć współpracujących Kenta Nelsona i Khalida Nassoura w serialu live action.

Dla widzów jest to w końcu szansa na otrzymanie ciekawych i udanych filmów z uniwersum DC, opowiadających historię kogoś innego niż Batman. Sam Dwayne Johnson jest gotowy na długotrwały rozwój marki i nie chce zatrzymywać się wyłącznie na październikowym Black Adamie.

Kent Nelson jako Doctor Fate

Podobnie jak w przypadku innych komiksowych superbohaterów, geneza Doctora Fate’a była wielokrotnie zmieniana. Oryginalnie Kent Nelson wraz z ojcem Svenem Nelsonem eksplorował grobowiec Nabu Mądrego. Otwierając go Sven zginął, a Kent przeżył i stał się uczniem Nabu, który dał mu Hełm Przeznaczenia. Potężny artefakt dawał niesamowite moce Kentowi, jednocześnie czyniąc go nosicielem duszy Nabu, który mógł przejmować nad nim kontrolę.

Oprócz Hełmu Kent otrzymał również Pelerynę Przeznaczenia i Amulet Anubisa. Z tymi trzema artefaktami jest on przeciwnikiem, z którego zdolnościami należy się liczyć. Leczenie, teleportacja, telepatia, telekineza – to wszystko jest w zasięgu jego umiejętności. Największe wrażenie robi jednak podróżowanie między wymiarami, które pozwala mu pilnować porządku w różnych rzeczywistościach, a także upewniać się, że czas płynie wyznaczonym torem.

Film z Piercem Brosnanem wydaje się naturalną kontynuacją, ponieważ jego postać zostanie przedstawiona w nachodzącym Black Adamie. Mogą to być idealne podwaliny pod kinowe uniwersum, które fani Marvela mają od lat i na które czytelnicy DC wciąż czekają.

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.