Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 marca 2023, 13:36

Ben Affleck kategorycznie odmawia udziału w nowym DC: „Nie jestem tym zainteresowany”

Ben Affleck stwierdził, że nie widzi dla siebie miejsca w DC Universe tworzonym przez Jamesa Gunna. Aktor w wywiadzie wyjaśnił swoje powody, nie ujmując przy tym niczego nowemu szefostwu DC Studios.

Źrodło fot. Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera; reż. Zack Snyder; Warner Bros.; 2022
i

Wygląda na to, że przygoda Bena Afflecka z uniwersum DC oraz rolą Bruce’a Wayne’a dobiegła końca. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter aktor wyznał, iż nie widzi siebie nawet w roli reżysera owych widowisk komiksowych. Powodem ma być sposób, w jaki tworzone są produkcje, i metody twórcze, jakimi kieruje się James Gunn:

Co byś powiedział, gdyby DC do ciebie teraz przyszło i spytało: „Chcesz coś wyreżyserować?”?

Nie chciałbym reżyserować czegokolwiek dla DC [Jamesa] Gunna. Kompletnie nie miałbym ochoty. Nie mam nic przeciwko niemu. To oczywiście świetny facet i jestem pewny, że doskonale wykona swoją robotę. Ja po prostu nie chciałbym w to wchodzić i reżyserować w ich stylu. Nie interesuje mnie to.

W rozmowie Ben Affleck wspomniał również, że odgrywanie roli Batmana zaczynało go męczyć i najgorsze chwile przeżywał podczas zdjęć do Ligi Sprawiedliwości, która napotkała wiele przeszkód. Zwrócił jednak uwagę na to, że druga wersja tego projektu to jego najlepiej oceniany film. Aktor wyjaśnił także to, że wiele czasu zajęło mu wczucie się w Batmana, co, jak sam stwierdził, naprawdę udało mu się dopiero we Flashu. Jednym z problemów, które wyjątkowo męczyły aktora, był sposób kręcenia filmu. Dla Afflecka stanie cały dzień w gumowym stroju na tle green screenie nie było w ogóle wciągające.

W oczach części fanów to właśnie Ben Affleck był najlepszym aktorskim Batmanem, jaki pojawił się na ekranach kin. Informacja, że mężczyzna nie widzi siebie w najważniejszej roli swojej kariery, oznacza pewien koniec. Zwłaszcza dla miłośników, którzy wciąż liczyli na reaktywację Snyderverse i kontynuację sagi Zacka Snydera o superbohaterach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej