Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2022, 14:11

autor: Ania Orzech

Batman Afflecka miał być jak James Bond. Matt Reeves ujawnia szczegóły

Matt Reeves podzielił się ciekawostkami ze scenariusza do filmu Bena Afflecka o Batmanie. Reżyser wspomniał o licznych powiązaniach z DCEU oraz porównał go do Jamesa Bonda.

Reżyser nadchodzącego filmu The Batman, Matt Reeves, podzielił się kilkoma szczegółami na temat porzuconego projektu o Mrocznym Rycerzu. Odkąd Ben Affleck podpisał kontrakt na udział w Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości, wytwórnia Warner Bros. miała długoterminowe plany dotyczące aktora. Affleck miał stworzyć scenariusz, wyreżyserować i zagrać w solowym filmie o Batmanie. Nawet rozpoczęto prace nad produkcją, a studio udostępniło wideo przedstawiające Deathstroke’a jako głównego antagonistę.

Affleck zrezygnował z reżyserowania filmu na początku 2017 roku, wciąż jednak miał zagrać w nim główną rolę. Później całkowicie się wycofał i przyznał, że nie ma ochoty kręcić tego filmu. Warner Bros. zaczęło więc rozglądać się za nowym reżyserem i tak trafili na Matta Reevesa. Jak się okazało, miał on zupełnie inne podejście do postaci Bruce’a Wayne’a. Reżyser zdecydował się na jego młodszą wersję i do zagrania jej zaangażował Roberta Pattinsona oraz zrezygnował z licznych powiązań z DCEU.

W niedawnym wywiadzie dla Esquire Reeves ujawnia, że Warner Bros. przedstawiło mu na początku scenariusz napisany przez Bena Afflecka. Jak przyznał reżyser The Batman, było to słuszne podejście do sprawy, jednak nie był to sposób w jaki on chciałby podejść do postaci Mrocznego Rycerza, dlatego przedstawił wytwórni własne pomysły. Reeves ujawnił również kilka szczegółów z porzuconego scenariusza. Mówi, że film na jego podstawie byłby bardzo związany z DCEU i kluczową rolę ogrywałaby tutaj wartka akcja, przez co porównał go do filmów o Jamesie Bondzie:

Przeczytałem scenariusz, który mi wysłali. (...) Był on mocno napędzany akcją i był silnie związany z DCEU oraz innymi postaciami z komiksów, a także filmów. Wiedziałem, że ten konkretny scenariusz nie był tym, co chciałbym zrobić (…) i wyjaśniłem im (przedstawicielom studia Warner Bros. - dop. red.), dlaczego tak kocham tę postać. (...) Wskazując na scenariusz Afflecka powiedziałem, że ta wizja jest naprawdę ekscytująca. To prawie James Bond, ale nie jest to coś, z czym się utożsamiam.

Film The Batman w reżyserii Matta Reevesa zadebiutuje na dużych ekranach 4 marca 2022 roku.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.