Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 stycznia 2023, 12:44

Fani żartują z Avatara 3, mroczni Na’vi przypominają im o innej serii

James Cameron ujawnił informacje na temat fabuły Avatara 3, co przyciągnęło uwagę widzów. Fani komentują, że reżyser może mieć problem ze zbytnim inspirowaniem się znanymi filmami i serialami.

Źrodło fot. Avatar: Istota wody; reż. James Cameron; Walt Disney Studios Motion Pictures; 2022
i

Wraz z kolejnymi częściami coraz bardziej zagłębiamy się w świat Pandory. Avatar z 2009 roku jedynie zarysował rasę Na’vi i przedstawił nam wyłącznie ich jednych przedstawicieli – plemię leśne. W Istocie wody zaś poznaliśmy klan Metkayina, który jest blisko związany z wodą.

Disney+ kupisz tutaj

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Za to w Avatarze 3 po raz pierwszy spotkamy Na’vi w roli antagonistów. Nazwani przez Jamesa Camerona „ludem popiołu” mają być związani z ogniem (via Screen Rant). Ten pomysł zwrócił uwagę fanów, którzy między innymi na Twitterze zwrócili uwagę na bardzo duże podobieństwo do innej popularnej marki:

Avatar 2 dotyczył ludu wody, Avatar 3 będzie dotyczył ludu ognia. Oni celowo starają się, żeby mylić ich z Avatarem: Legendą Aanga? – David G. Paul.

W tym momencie on już po prostu kopiuje Avatara: Legendę AangaMichael.

Najpierw Cameron skopiował Pocahontas, a teraz kopiuje Avatara: Legendę Aanga. Wow, on jest naprawdę niesamowicie nieoryginalny z tą serią – #1 Over the Hedge stan.

Czyli on po prostu kopiuje Avatara: Legendę Aanga? – Assaf Chriqui.

Nie wszyscy jednak zgadzają się z taką opinią i podejściem do sprawy. Inni zwracają uwagę na to, że Na’vi są pokazani jako naród związany z naturą. Dlatego ich silne przywiązanie do żywiołów wydaje się być oczywistym podejściem. A twórcy Avatara: Legendy Aanga nie byli pierwszymi, którzy podjęli się tematu żywiołów.

Jednocześnie James Cameron mógł mieć takie plany na rozwój marki dawno, jeszcze zanim Avatar: Legenda Aanga stał się dużą marką, mogącą zwrócić na siebie uwagę. Podobieństwo może być przypadkowe i jak wspomniano wcześniej, motyw żywiołów nie jest niczym wyjątkowym, choć na pewno jest on kolejnym zabawnym zbiegiem okoliczności w przypadku tych dwóch serii.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob

1

2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.