Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 listopada 2022, 12:13

autor: Weronika Morozewicz

Pierwsza wersja Avatara 2 trafiła do kosza; James Cameron zdradza czemu

James Cameron, pracując nad drugą częścią Avatara, stworzył scenariusz, który ostatecznie odrzucił. Wiemy, dlaczego pierwotna wersja sequela nie okazała się wystarczająco satysfakcjonująca.

Źrodło fot. Avatar: Istota wody, James Cameron, 20th Century Fox, 2022
i

Fabuła Avatara: Istoty wody oryginalnie różniła się od tej, którą już niedługo będziemy mogli zobaczyć w kinach. James Cameron początkowo napisał 130 stron scenariusza do widowiska o zupełnie innym tytuleAvatar: The High Ground. Reżyser zdradził, jak wyglądał początkowy proces pracy (via Games Radar):

Dużo z tym kombinowaliśmy. Pracowałem wraz z zespołem scenarzystów. Mieliśmy dużo pomysłów. Próbowaliśmy upchnąć to wszystko w jedną całość, ale nigdy dobrze się to nie trzymało. W pewnym momencie powiedziałem: „Po prostu to skończę i przekonam się, czy będzie z tego film”. Tak zrobiłem. Wyszło około 130 stron. Stwierdziłem: „To naprawdę świetna historia. Nieźle się to czyta”.

Po roku pisania scenariusza do nadchodzącego sequela, Cameron porzucił oryginalną wersję, gdyż w jego opinii nie była ona wystarczająco nieprzewidywalna:

Jednak brakowało jednego z tych kluczowych elementów każdego sequela – czegoś nieoczekiwanego. Scenariusz nie stosował się też do zasad Avatara, czyli nie zbliżał nas do świata snu, którego wymiaru duchowego nawet nie potrafimy do końca wyrazić słowami. Odhaczył on każdy szczegół oprócz właśnie tego jednego.

Cameron odłożył oryginalną wersję na bok, co jednak nie oznacza, że całkowicie o niej zapomniał. Niektóre pomysły z pierwotnego scenariusza zostaną wykorzystane w dwóch filmowych sequelach pierwszej części.

Pozostałe przeniesiono do prequela Istoty wody, który ukaże się w formie powieści graficznej od Dark Horse Comics. Przedstawi ona Na’vi stających do bitwy, do której doszło w okresie między pierwszą a drugą częścią filmu.

Przypominamy, że Avatar: Istota wody pojawi się na ekranach kin 16 grudnia 2022 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.