Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 sierpnia 2022, 17:21

Zobacz zwiastun Apokawiksy - pierwszego polskiego filmu o zombie

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnego polskiego filmu grozy. Czy gatunek horroru ma szansę rozwinąć się w naszym kraju, czy Apokawixa będzie kolejnym niewypałem? Zobaczcie krótki zwiastun, który być może odpowie na to pytanie.

Źródło: Apokawixa, Xawery Żuławski, Next Film, 2022

Apokawixa, czyli pierwszy polski film o zombie, trafi do kin 7 października bieżącego roku. Akcja będzie toczyć się wokół grupy maturzystów, którzy, zmęczeni lockdownem, postanawiają wyjechać nad morze i zorganizować „melanż życia” – co w przypadku filmów grozy może skończyć się tylko tragedią. Reżyserem widowiska jest Xawery Żuławski, natomiast w obsadzie znajdziemy takie gwiazdy, jak Cezary Pazura, Tomasz Kot czy Sebastian Fabijański.

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwsza próba reanimacji gatunku horroru w Polsce w ostatnich latach. W 2020 roku premierę miał głośny film Bartosza M. Kowalskiego W lesie dziś nie zaśnie nikt, natomiast rok później wydano sequel. Oba dzieła spotkały się z mieszanym odbiorem ze strony krytyków i widzów. Czy duże nazwiska stojące za Apokawiksą pomogą jej odnieść sukces i przełamać złą passę polskich horrorów? Przekonajcie się oglądając krótki zwiastun.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.