Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 listopada 2022, 19:59

Wyjaśniamy, co więźniowie budowali w Andorze

Andor rozkręcał się z każdym kolejnym odcinkiem. Teraz, po premierze finału sezonu, w końcu wiemy, do czego potrzebne były konstrukcje składane przez więźniów.

Źrodło fot. Andor; Tony Gilroy; Disney; 2022
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z serialem Andor.

Aktualizacja

Finałowy odcinek serialu Andor zdradził, co tak naprawdę budowali więźniowie znajdujący się na Narkina 5. Scena po napisach potwierdziła jedną z teorii przedstawionych w oryginalnej wiadomości. Okazuje się, że osoby przetrzymywane w więzieniu konstruowały części do Gwiazdy Śmierci. Na koniec odcinka widzimy bowiem grupę droidów unoszących się w kosmosie, które wykorzystują materiały z Narkina 5 do zbudowania broni dla Imperatora Palpatine’a. Teraz już wiemy, że Cassian Andor nieumyślnie pomógł stworzyć konstrukcję, która będzie odpowiedzialna za jego śmierć.

Oryginalna wiadomość z 3 listopada 2022

Życie Cassiana Andora w ostatnich odcinkach najnowszego serialu w świecie Gwiezdnych wojen zostało wywrócone o 180 stopni. Został on uwięziony przez Imperium oraz wysłany do więzienia znajdującego się na Narkina 5.

Więzienie jest jednak zupełnie inne od większości pokazywanych w popkulturze. Więźniowie przetrzymywani są w czystym środowisku, jednak cały czas wisi nad nimi widmo porażenia prądem. Oprócz tego zmuszani są do budowy tajemniczych obiektów, które wydaje się, że mogą wpłynąć na dalsze wydarzenia.

Disney+ kupisz tutaj

Wyemitowany w tym tygodniu odcinek Andora nie przybliżył widzów do rozwiązania tej tajemnicy. Można jednak wywnioskować, że Imperium potrzebuje wiele obiektów budowanych w więzieniu, w którym znajduje się Cassian Andor. Uniwersum Gwiezdnych wojen daje jednak pogląd na to, czym tak naprawdę może być sześcioramienny przedmiot w kształcie gwiazdy.

Co budują więźniowie na Narkina 5?

Jedna z najpopularniejszych teorii na temat przedmiotów tworzonych na Narkina 5 głosi, że są to imperialne droidy sondujące, które powszechnie używane są przez Imperium do eksploracji kosmosu, a także do inwigilacji. Częstotliwość wykorzystywania takich sond mogłaby świadczyć, że potrzebna jest ich ciągła produkcja.

Teoria ta ma jednak jeden, poważny problem – jest to rozmiar samych sond. Szacuje się, że droid sondujący ma około 150 centymetrów wysokości, a przedmioty tworzone na Narkina 5 są znacznie większe, a do ich przeniesienia potrzeba kilku osób. Czym zatem mogą być te tajemnicze obiekty?

Wyjaśniamy, co więźniowie budowali w Andorze - ilustracja #1
Źródło fot.: Łotr 1. Gwiezdne Wojny - Historie; Gareth Edwards; Disney; 2016

Istnieje bardzo duża szansa, że twórcy wątkiem na Narkina 5 chcieli połączyć Andora z filmem Łotr 1. Gwiezdne Wojny - Historie. Dlatego może się wydawać, że więźniowie budują tak naprawdę części, które zostaną wykorzystane do stworzenia Gwiazdy Śmierci. Najnowszy serial w świecie Gwiezdnych wojen dzieje się na kilka lat przed uruchomieniem tej śmiercionośnej broni. Ze względu na tajemnicę projektu, dla Imperium sensowne byłoby, aby więźniowie potajemnie pracowali nad budowaniem różnych części, a sam rozmiar Gwiazdy Śmierci może tłumaczyć, dlaczego tworzą ich tak wiele.

Jeśli teoria ta okazałaby się prawdziwa, to dodałoby jeszcze więcej tragizmu do historii Cassiana Andora. Z historii pokazanej w filmie Łotr 1. Gwiezdne Wojny - Historie widzowie wiedzą, że główny bohater serialu ginie na planecie Scarif, w wyniku użycia Gwiazdy Śmierci. Świadomość, że Cassian pomógł stworzyć części do budowy broni, która ostatecznie go zabiła, zwiększyłaby tragizm jego śmierci.

To tak naprawdę tylko niektóre z opcji. Może się okazać, że są to części do myśliwców Tie lub też maszyny kroczącej AT-AT. Biorąc pod uwagę, jak często Andor pokazywał przedmioty i proces ich budowy, byłoby zaskakujące, gdyby seria nie dała widzom odpowiedzi. Zatem dopiero się okaże, czym są tak naprawdę te tajemnicze obiekty.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej