To już oficjalne - powstanie 2. sezon One Piece. Na nim twórcy jednak nie poprzestaną

Świetna wiadomość dla fanów One Piece od Netfliksa. Producenci serialu zdradzili swoje plany na przyszłość.

news
Patrycja Otfinowska 15 września 2023
3
Źrodło fot. One Piece, Steven Maeda, Netflix, 2023.
i

Minęły zaledwie dwa tygodnie od premiery adaptacji One Piece’a na Netfiksie, a już otrzymaliśmy świetne wiadomości. Platforma zdecydowała się na przedłużenie serialu o kolejny sezon. Fani zostali poinformowani o tym przez twórcę mangi, Eiichiro Odę, który za pomocą ślimakofonu przekazał:

Właśnie otrzymałem świetną wiadomość: Netflix zdecydował się przedłużyć program! Przygody Inakiego i Słomianych Kapeluszy będą miały ciąg dalszy! Przygotowanie scenariuszy zajmie jeszcze trochę czasu, więc prosimy o cierpliwość. Wydaje mi się, że od tego momentu Słomiani będą potrzebowali świetnego lekarza… Zobaczymy!

One Piece szturmem podbił listę Top 10 w 93 krajach i wciąż utrzymuje się na pierwszym miejscu. Premierowy sezon wyprzedził Stranger Things i Wednesday, dwa z najczęściej oglądanych seriali na platformie. Został bardzo dobrze przyjęty przez wieloletnich fanów, nowych widzów i krytyków oraz zbiera świetne oceny za sposób adaptacji historii, wybory castingowe i scenografię. Jednocześnie przełamał też złą passę adaptacji anime i pokazał, że japoński styl opowieść można przenieść na ekrany w dobry sposób.

Ale to nie wszystko! W jednym z wywiadów producenci Marty Adelstein i Becky Clements ujawnili, że rozmawiali już na temat tego, jak długo może trwać serial. Podczas dyskusji stwierdzili, że nawet sześć seznów mogłoby nie wystarczyć, by pokazać połowę rozdziałów mangi. Odbyli już konkretne rozmowy na temat drugiej odsłony oraz tego, co dalej:

Zdecydowanie odbyliśmy bardziej szczegółowe rozmowy na temat tego, co zrobilibyśmy z sezonem drugim, gdybyśmy mieli taką możliwość, a następnie mniej obszerne rozmowy na temat tego, dokąd zmierzamy w sezonie od trzeciego do szóstego. Powiedziałbym jedną rzecz: wszyscy jesteśmy zgodni, których części mangi absolutnie nie można wyeliminować, i to jest nasza naczelna zasada: historie, które znamy i postacie, które znamy, są ważne dla fanów. To naprawdę jest początek przełomu w przyszłych odsłonach. Będzie to wymagało wielu rozmów, ale jesteśmy szczęśliwi, że mamy plan działania.

Ostatnie zapewnienie daje wieloletnim fanom anime i mangi nadzieję, że ich ulubionych bohaterów nie zabraknie, a żadna z ich historii nie zostanie pominięta. A sam Eiichiro Oda zapowiedział już pojawienie się kolejnego członka załogi: doktora Choppera, który jest reniferem, ale zjadł Diabelski Owoc zwany Ludź-ludziowocem. Pozostaje jedynie pytanie, jak będzie wyglądała postać naszego uroczego lekarza.

One Piece opowiada historię Monkey D. Luffy’go, który gromadzi własną załogę, znajduje statek i wyrusza w podróż za marzeniami i wolnością. W trakcie tej wyprawy on i jego załoga będą zmuszeni stawić czoła przeciwnościom potężnego morza i bezwzględnym przeciwnikom.

Pierwszy sezon serialu One Piece jest dostępny na platoformie Netflix.

 

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Jestem Celine Dion - czy dokument jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film o piosenkarce

Jestem Celine Dion - czy dokument jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film o piosenkarce

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

Czy Strefa interesów jest na Netflixie? Gdzie obejrzeć oscarową produkcję wojenną?

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny