The Covenant (Guy Ritchie's The Covenant) - 2023

Film premiera: 21.04.2023

The Covenant to opowieść o pewnym afgańskim tłumaczu, który zaryzykował życie, by uratować rannego amerykańskiego żołnierza. Za film odpowiada Guy Ritchie (Porachunki, Sherlock Holmes, Dżentelmeni). czytaj więcej

Więcej o The Covenant

Jake Gyllenhaal wyrusza na ryzykowną misję w zwiastunie nowego filmu Guya Ritchiego

Guy Ritchie nie zna pojęcia odpoczynku. Reżyser przygotował kolejny film, The Covenant, w którym główną rolę zagra Jake Gyllenhaal.

Jake Gyllenhaal wyrusza na ryzykowną misję w zwiastunie nowego filmu Guya Ritchiego

Nicek, 3 lutego 2023, 13:44

Jake Gyllenhaal wyrusza na ryzykowną misję w zwiastunie nowego filmu Guya Ritchiego

Film: The Covenant

The Covenant to opowieść o pewnym afgańskim tłumaczu, który zaryzykował życie, by uratować rannego amerykańskiego żołnierza. Za film odpowiada Guy Ritchie (Porachunki, Sherlock Holmes, Dżentelmeni).

Fabuła filmu Covenant rozpoczyna się w Afganistanie. Sierżant John Kinley znajduje się na ostatniej misji w tym nieprzyjaznym kraju. Podczas jednego z patroli jego grupa wpada w zasadzkę. Życie Kinleyowi ratuje przypisany do jego oddziału tłumacz Ahmed, który nie zważając na własne bezpieczeństwo przenosi rannego żołnierza w bezpieczne miejsce. Kinley wraca do Stanów, lecz tego przywileju nie uzyskuje Ahmed i jego rodzina, którzy teraz są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Sierżant decyduje raz jeszcze wrócić do Afganistanu, by spłacić swój dług i zapewnić bezpieczeństwo przyjacielowi. W produkcji wystąpili m.in. Jake Gyllenhaal, Antony Starr, Alexander Ludwig, Emily Beecham, Dar Salim, Bobby Schofield, Jason Wong, Fariba Sheikhan, Fahim Fazli oraz Christian Ochoa Lavernia. Zdjęcia kręcono w Alicante, Sax i Villajoyosa w Hiszpanii.

Zobacz zwiastun