Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Iron Man 2

Film premiera: 28.04.2010

Iron Man 2 – druga część z trylogii o Tonym Starku - miliarderze, który zmienił się w superbohatera. czytaj więcej

Więcej o Iron Man 2

Najbardziej zmarnowani bohaterowie i złoczyńcy Marvela w MCU

Marvel wprowadził już przynajmniej kilkudziesięciu interesujących złoli i obrońców sprawiedliwości, a nawet kilka postaci bardziej niejednoznacznych etycznie. Nie znaczy to jednak, że co najmniej kilka razy się nie pomylił.

Najbardziej zmarnowani bohaterowie i złoczyńcy Marvela w MCU

Marek Jura, 28 października 2022, 09:42

3680

Słynne sceny filmowe, które skasowano

Każdy twórca pragnie, by jego dzieło było jak najbardziej kompletne. Trudno o to, kiedy gonią terminy, brakuje budżetu lub nie ma miejsca, by upchnąć wszystkie pomysły w formacie kinowym. Przygotowaliśmy listę kilku słynnych scen, które skasowano.

Słynne sceny filmowe, które skasowano

Patryk Kubiak, 21 września 2021, 09:30

3143

Gwiazda Iron Mana 2 ponownie skrytykowała Marvela

Mickey Rourke, który w przeszłości wystąpił w drugiej części przygód Iron Mana, w wylewnym poście na Instagramie pochwalił serial Prawo i porządek. Aktor nie przepuścił także okazji, by ponownie skrytykować Marvela.

Gwiazda Iron Mana 2 ponownie skrytykowała Marvela

Miłosz Piotrowski, 11 maja 2021, 14:44

130070

Film: Iron Man 2

Iron Man 2 – druga część z trylogii o Tonym Starku - miliarderze, który zmienił się w superbohatera. Po publicznym ujawnieniu swojej tożsamości, Iron Mana czeka mnóstwo nowych problemów: amerykański rząd stara się ograniczyć jego działania, a na dodatek Starka ściga Ivan Vanko - rosyjski fizyk, który chce zemścić się za krzywdy zadane jego rodzinie.

Iron Man 2 to kontynuacja opowieści o jednym z najważniejszych superbohaterów w Marvel Cinematic Universe. Film jest naładowany szybką akcją, niezwykle dopracowanymi efektami specjalnymi i zabawnym humorem, który wprowadza cięty język Iron Mana. W filmie wystąpili Robert Downey Jr. (Tony Stark), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts), Don Cheadle (James Rhodes) i Scarlett Johansson (Natasha Romanoff). Za scenariusz odpowiedział Justin Theroux, a reżyserem był, tak samo jak i w poprzedniej części, Jon Favreau. Film nakręcono dla Paramount Pictures m.in w Los Angeles, Pasadenie i Edwards Air Force Base.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.

Zobacz zwiastun