Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Nicholas Galitzine

aktor

Brytyjski aktor, urodzony 29 września 1994 roku w Londynie. Nicholas Galitzine znany jest z ról w melodramacie Purpurowe serca, dramacie Piękny drań oraz horrorze Chambers. Na ekranie zadebiutował w 2014 w filmie Puls pod stopami. czytaj więcej

Więcej o Nicholas Galitzine

Netflix ma nowego filmowego rekordzistę, ta produkcja może Was zaskoczyć

Zupełnie niespodziewanie platforma Netflix zyskała nowego rekordzistę w kategorii filmów pełnometrażowych. Niepozorna produkcja przebiła takie hity jak chociażby The Gray Man.

Netflix ma nowego filmowego rekordzistę, ta produkcja może Was zaskoczyć

grim_reaper, 16 sierpnia 2022, 12:34

141634

Kim jest Nicholas Galitzine?

Brytyjski aktor, urodzony 29 września 1994 roku w Londynie. Nicholas Galitzine znany jest z ról w melodramacie Purpurowe serca, dramacie Piękny drań oraz horrorze Chambers. Na ekranie zadebiutował w 2014 w filmie Puls pod stopami.

Jego zamiłowanie do aktorstwa rozpoczęło się już w dzieciństwie, kiedy to dołączył do młodzieżowego zespołu teatralnego w Pleasance w Islington. Na ekranie Nicholas Galitzine pojawił się po raz pierwszy w 2014 roku. Dwa lata później zagrał w dramacie Piękny drań, gdzie wcielił się w Conora – jest to jedna z jego bardziej rozpoznawalnych ról. Później wystąpił jeszcze w filmach takich jak Miłość zaklęta w muzyce, Zło czai się w lesie, Przemiana i Share. W 2019 roku zdobył kolejną ważną dla jego kariery rolę Elliott Lefevre w horrorze Chambers. W 2021 roku wcielił się Księcia Roberta w musicalowej adaptacji Kopciuszka. Sporą popularność zdobył po tym, jak w 2022 roku zagrał w melodramacie Purpurowe serca.

Nicholas Galitzine | Filmy i seriale

Purple Hearts

Purpurowe serca

Luke

tytuł filmu lub serialu
Cinderella

Kopciuszek

Prince Robert

tytuł filmu lub serialu