Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Emma D'Arcy

aktor

Brytyjska aktorka, która największą sławę zdobyła występując w wyprodukowanym przez HBO serialu Ród Smoka, gdzie wcieliła się w Rhaenyrę Targaryen. czytaj więcej

Więcej o Emma D'Arcy

Ród smoka pobił zaskakujący rekord Gry o tron

Ród smoka ma na swoim koncie kilka rekordów, jednak tym razem udało mu się pokonać nawet Grę o tron. Najnowszy odcinek serialu może pochwalić się najdłuższym ujęciem. Wiecie już, która to scena?

Ród smoka pobił zaskakujący rekord Gry o tron

Ania Orzech, 28 września 2022, 14:08

143045

Fani Rodu smoka są pod wrażeniem debiutów Emmy D'Arcy i Olivii Cooke

Debiut Emmy D'Arcy oraz Olivii Cooke w szóstym epizodzie Rodu smoka zachwycił widzów. Pojawiły się nawet sugestie, że jedna z nich powinna otrzymać nagrodę Emmy.

Fani Rodu smoka są pod wrażeniem debiutów Emmy D'Arcy i Olivii Cooke

Zbigniew Woźnicki, 27 września 2022, 12:51

143003

Ród smoka - kim jest Rhaenyra Targaryen?

Rhaenyra Targaryen była ambitną kobietą, która już jako dziecko została wyznaczona na następczynię tronu. To między innymi jej duma i upór doprowadzą do wydarzeń znanych jako Taniec Smoka, które odmienią losy całego Westeros. Poznajcie księżniczkę, która znajdzie się w centrum tej wojny.

Ród smoka - kim jest Rhaenyra Targaryen?

Zbigniew Woźnicki, 17 sierpnia 2022, 17:34

141688

W centrum House of the Dragon znajdą się dwie bohaterki

House of the Dragon będzie opowieścią o latach świetności Westeros za panowania Targaryenów oraz o początkach końca tego okresu. W samym centrum wydarzeń znajdą się postacie, których decyzje ukształtują przyszły obraz krainy.

W centrum House of the Dragon znajdą się dwie bohaterki

Zbigniew Woźnicki, 14 lipca 2022, 17:35

140671

Kim jest Emma D'Arcy?

Brytyjska aktorka, która największą sławę zdobyła występując w wyprodukowanym przez HBO serialu Ród Smoka, gdzie wcieliła się w Rhaenyrę Targaryen. Wcześniej pojawiła się również w serialach telewizyjnych Wanderlust i Poszukiwacze prawdy.

Emma D'Arcy, a właściwie Emma Zia D'Arcy to brytyjska aktorka, urodzona 27 czerwca 1992 roku w Londynie. Ukończyła artystyczny kierunek na Uniwersytecie w Oksfordzie, w międzyczasie wielokrotnie zawitała na deskach teatru. Emma ma na swoim koncie zaledwie kilka produkcji filmowych i telewizyjnych. Zadebiutowała w 2015 roku w krótkometrażowej produkcji United Strong Alone, gdzie zagrała snajperkę. Aktorka pojawiła się w głównej obsadzie kilku seriali telewizyjnych – zagrała m.in. Naomi Richards w Wanderlust oraz Astrid w Poszukiwaczach prawdy. Ogromną rozpoznawalność przyniosła jej rola Rhaenyry Targaryen w serialu HBO Ród Smoka, prequelu Gry o Tron.

Emma D'Arcy | Filmy i seriale

House of the Dragon

Ród Smoka

Rhaenyra Targaryen

tytuł filmu lub serialu
Mothering Sunday

Mothering Sunday

Emma Hobday

tytuł filmu lub serialu
Wanderlust

Wanderlust

Naomi

tytuł filmu lub serialu