Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 października 2022, 12:12

Tłumaczymy plan Rhaenyry i Daemona oraz co dalej z Laenorem w Rodzie smoka

Konflikt rodu Targaryenów w Rodzie smoka coraz bardziej się zaognia. Rhaenyra potrzebuje wsparcia Daemona, który ma plan, jak sprawić, żeby Alicent zaczęła się bać następczyni Żelaznego Tronu.

Źrodło fot. Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022
i

Tekst zawiera spoilery związane z serialem Ród smoka oraz książką Ogień i krew.

W Rodzie smoka stawką jest Żelazny Tron króla Viserysa. Zarówno czarni, jak i zieloni szykują się do nieuniknionej walki o dziedzictwo. Rhaenyra przeczuwa, że jest coraz bardziej osaczona i brakuje jej asa w rękawie. W związku z tym szuka pomocy u swojego wuja Daemona Targaryena, któremu składa propozycję. Brat króla ma plan, co zrobić, żeby uzyskać przewagę nad przeciwnikami.

Alicent ma bać się Rhaenyry

Siódmy epizod zaczął się spokojnie, ale bardzo szybko przeszedł do rozgrywki politycznej. Alicent, dzięki pomocy swojego ojca, jest w stanie ciągle podważać prawa dzieci Rhaenyry do tronu i utrzymywać na dworze informacje o ich nieślubnym pochodzeniu. W związku z tym księżniczka potrzebuje pomocy i w tym celu kieruje się do Daemona Targaryena. Ślub wuja z bratanicą miałby zamknąć usta tym, którzy w przyszłości chcieliby dalej podważać jej prawa do dziedziczenia.

Na przeszkodzie stoi jedynie żyjący Laenor Velaryon. Mąż Rhaenyry musi umrzeć, ale nie tylko po to, aby umożliwić jej i Daemonowi pobranie się, lecz również w celu wywołania nowej plotki. A ta miałyby działać na korzyść przyszłej władczyni Westeros. Choć nikt nie będzie pewny, czy to faktycznie Rhaenyra zleciła zabójstwo Laenora, to taka możliwość będzie brana pod uwagę. To zaś wzbudzi strach u osób, które mogłyby myśleć o sprzeciwieniu się córce Viserysa i na tym zależy następczyni tronu oraz Daemonowi, który zasugerował, że księżniczka musi pokazać się z innej strony.

HBO Max kupisz tutaj

Los Laenora Velaryona

Daemon Targaryen bierze na siebie sprawę wkrótce byłego męża Rhaenyry. Płaci ser Qarlowi Correyowi za wykonanie, jak mogłoby się wydawać, mokrej roboty. Ostatecznie okazuje się, że chodziło wyłącznie o pokazówkę przy świadkach i Laenor przeżył, choć dla świata syn Corlysa zginął. Po wszystkim obaj mężczyźni udają się na drugą stronę morza, gdzie będą mogli spokojnie żyć razem.

Twórcy serialu byli o wiele bardziej łaskawi dla Laenora niż George R.R. Martin. W Ogniu i krwi pisarz uśmiercił Velaryona pod karczmą, gdzie zabójcą także był rycerz Qarl. Nie wiemy jednak, kto za tym stał. Nie dostajemy żadnych informacji wprost, ale jedną z teorii było zabójstwo zlecone przez Daemona Targaryena.

Być może dla Laenora znajdzie się jeszcze miejsce w Rodzie smoka. Wielka wojna domowa dopiero się zbliża i Rhaenyra będzie potrzebowała każdej pomocy, żeby wygrać. Były mąż może okazać się kluczowym wsparciem, które zaważy na losach wojny. W końcu wiemy, że on i jego partner są zdolnymi żołnierzami. W Pentos, gdzie pewnie się udają, będą mogli zawrzeć potężne sojusze.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.