Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 listopada 2022, 09:29

Wyjaśniamy, czy Namor z Czarnej Pantery 2 jest w stanie się regenerować

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu wprowadziła do MCU kolejną znaną z komiksów postać. Sprawdzamy, czy Namor posiada zdolność regeneracji.

Źrodło fot. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu; Ryan Coogler; Marvel Studios; 2022
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.

Namor jest jedną z najbardziej znanych postaci w komiksach Marvela. Fani nareszcie mogli zobaczyć, jak ten bohater prezentuje się w MCU. Wszystko za sprawą filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu, gdzie po raz pierwszy w tej roli wystąpił Tenoch Huerta.

Widzowie, którzy mają za sobą seans najnowszego widowiska wchodzącego w skład Kinowego Uniwersum Marvela, wiedzą już, że finałowy akt był dla Namora słodko-gorzki. Przegrał on walkę z Shuri, jednak ta darowała mu życie. Na domiar złego nowa Czarna Pantera oderwała mu znajdujące się na jego kostkach skrzydła, pozbawiając go możliwości latania.

Koncept ten znany jest na pewno fanom komiksowego Namora. Podobnie jak jego wersja z MCU, tak i on na pewien czas utracił wyżej wspomnianą zdolność po konfrontacji z istotą znaną jako Sluj. Komiksowy bohater w końcu się zregenerował, czy jednak jego filmowego odpowiednika czeka to samo?

Dużo zależy tak naprawdę od zdolności do regeneracji, jaką posiada Namor w MCU. W komiksach był on jednym z najpotężniejszych mutantów, można się więc spodziewać, że podobnie sprawa wygląda w Kinowym Uniwersum Marvela. W związku z tym bohater ten posiadać będzie możliwość samoleczenia. Nie jest ona może tak dobra, jak w przypadku Wolverine’a, aczkolwiek możliwe jest, że skrzydła Namora po pewnym czasie w końcu odrosną. Zwłaszcza jeśli będzie on przebywał w swoim podwodnym królestwie, gdzie jak już wiadomo, jest on swoją najpotężniejszą wersją.

Nikogo zatem nie powinno zaskoczyć to, że Namor może odzyskać skrzydła do czasu, aż zobaczymy go po raz kolejny na wielkim ekranie. Marvel może na przykład wykorzystać motyw użyty w komiksach, gdzie bohater odzyskał zdolność do latania po interwencji boga Neptuna. Jednak jeśli Kevin Feige i spółka będą chcieli trzymać się konceptu wprowadzonego do MCU, to być może wykorzystają do tego celu wzbogacone przez vibranium rośliny, które rosną wokół królestwa Talokan.

Niezależnie od tego, jak do całej sprawy podejdą twórcy z Marvel Studios, przywrócenie skrzydeł Namora wydaje się pewne. Latanie jest po prostu zbyt ważną cechą tej postaci i bez niej staje się ona po prostu wybrakowana. Namor jest także zbyt istotnym bohaterem w komiksach, żeby nie odgrywać podobnej roli w MCU. Należy się więc spodziewać, że występ w Czarnej Panterze: Wakanda w moim sercu nie był ostatni dla tej postaci.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.